Фараонівська сільська рада

Фараонівська сільська рада

Саратського району Одеської області

 

 

1. Керівництво сільської ради :

Фараонівський сільський голова – Албу Марія Степанівна

Службова адреса: с.Фараонівка Саратського району Одеської області вул. Леніна, 90

робочий телефон : 57-4--42

Секретар сільської ради - Волосата Інні Михайлівна

Службова адреса: с.Фараонівка Саратського району Одеської області вул. Леніна, 90

робочий телефон : 57-4--42

 

2. Місцева символіка не затверджена(герб , прапор відсутні)

 

3. Географічне розташування

 

Землі Фараонівської сільської ради розташовані на півночі району між ріками Сарата та Бабей. Частина земель розташована в Саратській балці, частина - в Джилаїрській балці.

         На півночі межі сільської ради співпадають з державним кордоном України з Республікою Молдова (село Волонтірь району Штефан Воде), на заході землі межують із землями Петропавлівської сільської ради, на сході -з землями Русько-Іванівської сільської ради Білгород-Дністровського району, на півдні - з землями Надеждинської сільської ради, а з південно-східної сторони із землями Забарської та Ройлянської сільських рад Саратського району.

 

4. Відстань до районного центру 35 км.

 

5. Територія:

 

Площа сільської ради складає 5958,1 га, з них землі населених пунктів – 299,8 га.

 

6. Кількість населених пунктів – 2 села Фараонівка і Пшеничне.  

 

7. Кількість населення станом на 01.01.2013р. - 2279 чол.

 

8. Історична довідка

 

           На початку XIX століття уу 1832 році, в 12 км від села Волонтірь та в 35 км від Сарати було засновано поселення Фараонівка. Назву було дано на честь поселенців - кочуючих циган (фараон -з венгерської «циган»).

           Першим поселенцям надали права вільних козаків і наділили землею в розмірі до 30 га. Життя цих поселенців в Буджацькому голому степу було дуже тяжким і козаки неодноразово підіймали повстання, які жорстоко придушувались царськими військами.

         До Великої Жовтневої революції існував феодальний устрій. В документах, які зберігаються в Одеському обласному архіві, в записі про село Фараонівка сказано, що в селі мешкають 2122 осіб, з них 12 родин євреїв, 16 родин циган, 220 родин молдаван, усі інші – росіяни та інші національності.

         Селяни в своєму розпорядженні мали 12 плугів, 620 сох, 705 дерев’яних борон, 380 коней і волів, 285 корів. Врожаї були низькими, не більше 80 пудів, або 18 центнерів. Більшість поселенців залишали Фараонівку в пошуках кращого життя.

         Повалення царського режиму в Петрограді в 1917 році принесло радість та полегшення життя в Бессарабії лише на короткий строк, оскільки на початку 1918 року територію зайняла Румунія і почала жорстоко розправлятися з населенням, з активістами, які допомагали молодій владі.         

         Вільним і радісним життям зажили фараонівці, коли 29 липня 1940 року до села прийшла радянська влада, яка вигнала румунських бояр та наділила селян землею. Але всього-на-всього рік довелось будувати людям нове життя.

         22 червня 1941 року на колишній Радянський Союз, у тому числі й на Україну напали німецькі загарбники, а з ними повернулися до Бессарабії й румунські бояри. І знову почались арешти, розправи з тими, хто підтримав радянську владу.

         В кам’яному кар’єрі було страчено 12 осіб. Під захистом ночі 2 втекли- вони й були свідками жорстокої розправи. Багато чого довелось пережити людям під час окупації, але у кожного початку є свій кінець. 22 серпня 1944 року село було звільнено радянською армією.

         235 фараонівців захищали Батьківщину на полях битв, 85 з них нагороджені орденами та медалями СРСР, 129 не повернулися назад, в тому числі 12 активістів розстріляно під час Великої Вітчизняної Війни.

         Фараонівська сільська рада утворена у 1945 році.

       Після звільнення від фашистів та румунських бояр почали створюватись колективні господарства - колгоспи.

 

9.Сучасність села Фараонівка

 

                  На території Фараонівської сільської ради функціонують 2 школи. В селі Фараонівка - загальноосвітня школа I-III ступенів, розрахована на 536 дітей, на сьогоднішній день в ній навчається 300 учнів. В школі працюють гуртки художньої самодіяльності,   спортивні секції. Футбольна команда учнів, постійно бере участь у змаганнях, виїжджаючи за межі села.

           В селі Пшеничне працює Пшеничнянська школа І ступеню, розрахована на 60 місць, фактично навчається 19 учнів.

           Функціонують два дошкільних заклади - в с. Фараонівка ясла-сад «Сонечко», розрахований на 6 груп, 106 місць, фактично виховуються 67 дітей; в селі Пшеничне - ясла-сад «Мрія», розрахований на 18 місць, виховуються 18 дітей.

Також на території Фараонівської сільської ради розташований фельдшерсько – акушерський (в с. Фараонівка) та фельдшерський пункти (в с. Пшеничне), аптека, будинок культури, сільський клуб, у кожному селі є відділення зв’язку, сільська бібліотека і філія Саратської центральної районної бібліотеки, 8 приватних крамниць в с.Фараонівка і 2 приватні крамниці в селі Пшеничне, один бар.

 

 

10.Видатні люди сільської ради

 

       Село Фараонівка пишається своїми земляками, які брали активну участь у розвитку села, є передовиками виробництва, це Ладан Іван Якович - лауреат Державної премії, Цапу Федір Петрович, Кушніренко Федір Олексійович, Кожухар Микола Іванович - нагороджені орденом Дружби народів, Кожухар Михайло Якович - нагороджений орденом Жовтневої революції.

         Пишається Фараонівка своїми земляками, які мешкають за межами села, працюють на користь держави та досягли значних успіхів, а саме: Казаковим В’ячеславом Васильовичем – підполковником, льотчиком; Лєшаном Іваном Георгійовичем - міністром авіації Республіки Молдова; Осматеско Михайлом Тимофійовичем - професором Кишинівського університету, доктором економічних наук; Зеленіним Олександром Михайловичем - професором Кишинівського університету, доктором біологічних наук, Терновим Георгієм Івановичем – льотчиком, інженером по засобах порятунку.

         Гордість села - вчительська родина Волощук Єфросинії Антонівни, яка пропрацювала все життя в школі, починаючи з дня її відкриття. По її слідах пішла донька - Волощук Світлана Опанасівна, вчитель історії, син - Волощук Дмитро Опанасович, який на сьогоднішній день працює директором Фараонівської загальноосвітньої школи. Не зраджує традиціям і молодше покоління. Онук - Волощук Дмитро Михайлович, вчитель музики.

         Династії сільськогосподарських працівників - родини Триколіча Іллі Андрійовича, Зорило Івана Андрійовича, Алупой Миколи Дмитровича, Лєшан Дмитра Никифоровича.


 

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку  

 

Рішення

 

 Розпорядження про внесення змін до паспортів бюджетних програм 

Розпорядження про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2020 рік


Розпорядження про затвердження паспортів бюджетних програм на 2020 рік від 21 січня 2020 року №26

Розпорядження "Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2020 рік" від 13.03.2020 року № 35

Розпорядження "Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2020 рік" від 06.05.2020 року № 53


 

Рішення про Фараонівський місцевий бюджет на 2019 рік.


Розпорядження про затвердження паспортів бюджетних програм на 2019 рік

Розпорядження про затвердження та внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2019 рік

Розпорядження про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2019 рік від 05 листопада 2019 року № 55

Розпорядження "Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2019 рік" № 61 від 11.12.2019 року

Розпорядження "Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2019 рік" від 17.12.2019 року № 63

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану с.Фараонівка

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану с.Пшеничне


Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Березень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31