Плахтіївська сільська рада Саратського району Одеської області

 

Плахтіївська сільська рада

Саратського району Одеської області

 

 

1. Керівництво сільської ради :

 

                  

Плахтіївський сільський голова - 

Лихо Іван Григорович

 

 

 

 

             Службова адреса.68232 Україна Одеська область,Саратський район село Плахтіївка вул. Кірова № 126 ,телефон 63342

 

 

Секретар Плахтіївської сільської ради - Іванько Сергій Степанович

 

 

Службова адреса: 68232 Україна Одеська область Саратський район село

Плахтіївка вул. Кірова № 126, телефон 63331

 

                                                           

2. Місцева символіка

 

         Герб та прапор села відсутні.

 

3. Географічне розташування

                                                

             Село Плахтіївка – центр сільської ради

Знаходиться у Саратському районі на півдні України , Одеській області у Буджацькому степу

 

4. Відстань до районного центру

 

           12 км до районного центру Сарата та залізничної станції Сарата

 

5. Відстань до обласного центру

 

125 км відстань до обласного центру міста Одеса

 

6. Територія:

 

            Загальна площа складає 17247 га в  т.ч. площа населеного пункту 815,9 га.

 

7. Кількість населених пунктів                                            

 

                 До складу Плахтіївської сільської ради входить один населений пункт -

                 - село Плахтіївка.

 

8. Кількість населення

 

Станом на 01.01.2013 року населення села складає:4665 осіб із них;

 

 

                   до      1          року              46

                    2- 6           років          346

                   7- 13           років             376

                 14 -17           років             222

                   18             років               39

                 19-28            років             553

                 29-55           років           1861

                 56-60           років             235

                Страше 60     років             987

 

 

9. Історична довідка

 

Село Плахтіївка засноване у 1830 році переселенцями із села Плахтіївка Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії. Царські чиновники переселили 1070 жителів Плахтіївки до Бесарабії в зв’язку з тим, що при остаточному уточненні меж військових поселень Слобідської України і Херсонщини їх землі передавалися третій кірасирській дивизії . На новому місці переселенці зберегли назву свого села.

Заново доводилося влаштовувати життя. Довгі роки жили у землянках. Кожна сім,я отримала по 5.5 десятин землі. Важкі умови життя, малоземелля примушували бідне населення села йти в найми до німецьких колоністів. Село поступово росло та розвивалося .За рахунок притоку нових переселенців із Слобідської України збільшувалася кількість населення .У 1853 році налічувалося 210 дворів державних селян, в яких проживало 1628 мешканців села у т. ч. 848 чоловіків та 779 жінок. Основним заняттям селян було хліборобство та тваринництво .Здебільшого вони вирощували озиму та яру пшеницю, ячмінь, кукурудзу, займалисявиноградарством. На 1875 рік Плахтіївка стала великим селом, центром волості. В ній налічувалося 431 господарство і 2770 мешканців. Всього в селі було 422 коней, 1874голови ВРХ,4550 овець і кіз.

Більшість селян була неписемною. В селі існувала лише однокласна школа, де навчалися діти заможних господарів. Медична допомога не надавалася. Лікувалися народними методами. Була велика смертність, особливо серед дітей.

Під час першої світової війни 1914 року чоловіки призовного віку були відправлені на фронт. Було забрано багато коней, возів для потреб фронту. Додому не вернулося

96 чоловік, які загинули на війні.                                                                                           _

На початку 1918 року боярська Румунія розпочала окупацію Бессарабії. 15 лютого 1918 року Плахтіївка була окупована . Багато односельчан влилося до лав Червоної Армії і брали активну участь у боротьбі проти ворогів Радянської Батьківщини на фронтах громадянської війни.

Румунсько-боярські окупанти встановили у селі жорстокий режим, закрили школу , під загрозою покарання забороняли розмовляти рідною мовою. В школі, яка пізніше була відкрита, навчання велося тільки румунською мовою. Село було перейменовано у Платирешть.

Із 5 жителів села 4 були неписемні. Тяжке становище селян Плахтіївки за час румунської окупації, прагнення їх до свободи знайшло яскраве відображення в пісні “ Ой позаростали шляхи -доріженьки “

Заволоділи нами вражі бояри, тай не дають нам жить.

Не дають нам жити, ні на рідній мові говорити.

Позаростали грізні кордони по річці по Дністрі.

Щоб вісті про справи більшовицькі до нас в Плахтіївку не дійшли.

Де ж ти свобода сімнадцятого року? Чому залишила ти нас?

Чи за те що не вміли тебе шанувати? Ой повернися знову до нас!

Комуністи доставляли в село підпільну літературу , так селяни дізнавалися про

життя в Радянському Союзі.

У 1924 році почалося Татарбунарське повстання . Селяни Плахтіївки

підтримали його і надали допомогу повстанцям села Михайлівки, де було багато перебито жандармів і захоплено всю зброю. Після придушення Татарбунарського повстання почалися арешти і переслідування. В Плахтіївці діяла підпільна організація,членами якої були А.Середа, А. Іванько, Ф.Небога. Через деякий час у село прибув каральний загін. Окупанти зігнали все село на майдан біля церкви і пізнім вечором 21 вересня 1924 року було без суду розстріляно 12 чоловік .Серед них були Андрій Середа, Федір Небога, Андрій Іванько, Петро Христюк.

Під час румунської окупації становище жителів села з кожним роком гіршало. Непосильні податки лягли тягарем на плечі населення. У разі несплати

податків людей били, забирали худобу , одяг.

В цей час в селі ще більше посилюється класове розшарування. У 1932 році було 1538 дворів , в яких проживало 8.7 тисяч населення . Понад 10 куркульських господарств зосередили у своїх руках 10 % придатної для обробки землі.

У червні 1940 року Червона Армія визволила трудящих Ізмаїльщини. Плахтіївка стала вільною. 28 червня 1940 року на майдані відбувся багатолюдний мітинг, на якому селяни висловлювали вдячність Комуністичній партії і Радянському урядові за визволення села. Того ж дня було обрано місцевий орган влади - виконком Плахтіївської сільської ради депутатів трудящих у кількості 9 чоловік. Головою виконкому став батрак Праведний І.С.. Плахтіївка увійшла до Саратського району Ізмаїльської області. У 1941 році утворилася комсомольська організація . Сільська рада проводила велику організаційну і виховну роботу серед населення села .Відкрили дільничну лікарню, клуб, бібліотеку, семирічну школу та

дві початкові школи, за парти яких сіло понад 500 дітей.

Видатною подією села стало 12 січня 1941 року, коли вперше в історії жителі села брали участь у виборах до Верховних Рад Союзу РСР та Української РСР. Депутатом Верховної Ради обрали біднячку із села Волошину С.В.

Побудова нового життя була перервана нападом фашистської Німеччини на нашу Батьківщину. З перших днів війни жителі села активно допомагали фронту: будували мости та оборонні споруди, ремонтували дороги, передали для Червоної Армії 200 кращих коней ,100 возів тощо. 1500 чоловік стало в ряди Червоної Армії, їх тимчасово було мобілізовано на фронт.

21 липня 1941 року німецько-румунські загарбники вдерлися в село. Жителі села вели непосильну боротьбу з ворогом , але 22 липня 1941 року село було захвачено ціною великих втрат. Більше трьох років село було під чоботом румунсько-німецьких окупантів. Вивозили молодь на роботу до Румунії, здирали великі податки, відбирали землю, худобу, одяг, харчі. Населення села чинило опір окупантам.

23 червня 1944 року частини 46-ї армії 3 Українського фронту визволили Плахтіївку . За мужність і героїзм проявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни 652 жителі села нагороджені бойовими нагородами , 497 чоловік полягли на полібою за незалежність своєї Батьківщини.

Після визволення села відновила роботу сільська рада, школи, пошта, лікарня, відкрилися магазини.У 1946-1947 роках у селі було завершено суцільну колективізацію. На базі земельних товариств утворилося 10 колгоспів: імені Хрущова, Леніна, Молотова, Ворошилова , Андреєва, Жданова , Шевченка,Калініна, “Красна Звізда”, “Нове життя”.

 

 

10. Основні історичні та історично- архітектурні пам’ятки.

                                                              

На території села Плахтіївка є історичні та історично- архітектурні пам,ятки

Пам,ячник загиблим воїнам. пам,ячник Татарбунарського повстання, пам,ятник    В.І.Леніна, пам,ятник- Берегиня села,Православна церква( Св,ято – Успенський приход)

Церква Християн баптистів.

 

11.Сучасність села Михайлівка.

 

               Станом на 01.01. 2013 року на території села діє СВК” Родина”,голова правління СВК» Родина « Саламаха В.Д. ,має золоту нагороду губернатора області , фермерські господарства” Клен”, “Кулик” та”Паніот”( 83 га )

                   Мешканці села ведуть особисте селянське господарство ( 1196 га),

     виходців зі своїми земельними паями   220 власників ( 1127 га )

 

       На території сільської ради працює;

 

     -Підприємство зв,язку , 2 аптечних заклади, заклад ветеринарної медицини, СТО .

-          Заклади культури( центральна бібліотека, сільська бібліотека, дитяча бібліотека)

-          Центральний Будинок культури, сільський Будинок культури.

-          Заклади освіти:

         НВК « ЗОШ № 1    1-11 ступенів –ДНЗ - ясла садок» -86 дітей,

директор школи Саламаха Л.П. має значок « Відмінник освіти України», педагогічне звання « Вчитель методист».

       НВК « ЗОШ № 2 –1-111 ступенів,гімназія - 158 учнів

Директор школи   Харлан Людмила Федорівна, має значок «Відмінник освіти СССР та Відмінник освіти України». У школі працюють два вчителі « Заслужені вчителі України» це: Кошельник   Віра Володимирівна та Коноплян Ганна Іванівна.

       ЗСШ № 3  - 269 учнів, директор школи Саламаха Валентина Федосіївна, має золоту нагороду губернатора Одеської області. У школі працює   заслужений вчитель України - Саламаха Галина Федорівна

дитсадок “ Сонечко “-65 дітей, завідуюча Праведна Валентина Михайлівна, дитсадок “ Журавлик “ 65 дітей,завідуюча Тищенко Тетяна Іванівна

-          Плахтіївська лікарняна амбулаторія сімейної медицини –загальної практики,головний лікар Малюк Є.М.

-          2   Спортивні   стадіони  

-          Підприємства торгівлі та громадського харчування   37 точок

      

   Комунальне підприємство « Плахтіївський сількомунгосп» начальник Подуст І.І.

 

 

12.Видатні люди сільської ради

      

       Видатними людьми сільської ради   є Небога Марія Іванівна герой України, Небога Марія Андріївна - була трактористкою, яка стала депутатом Верховної ради УРСР та Героєм Соціалістичної Праці.

 

IMG 0091

 

IMG 0090

 

IMG 0092


Рішення


Розпорядження про затвердження паспортів бюджетних програм на 2019 рік від 04 лютого 2019 року № 16


Паспорта бюджетних програм місцевого бюджету на 2019 рік


Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Квітень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30