Жовтень 2019

П'ятниця, 11 Жовтень 2019

14 жовтня українці святкують одразу три свята

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

День Покрови Пресвятої Богородицідля усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Їй відомі всі наші потреби й турботи, радощі і печалі. Саме з її покровом і заступництвом всі ми пов’язуємо усі свої надії.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею. На Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – це воїн, захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. І сьогодні багато хто з нас має козацькекоріння.

Отже, перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя –під час розпаду радянськогосоюзу, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.

Четверта хвиля – це наше сьогодення. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

В житті часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. 

Саме тому День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. Попри зміну часів і політичних систем, День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.

Також, вітаємо з храмовим днем мешканців селища Сарата та села Ярославка!

Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів!

Тож бажаємо усім мирного неба, міцного здоров’я, достатку, ладу і миру,незгасимої енергії, завзяття і сили!

Нехай кожен день дарує тільки світлі думки і добрі справи.Бажаємо доброти в серцях і віри в душі.

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy2 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy
Read more

11 жовтня 2019 року відбулося вшанування пам’яті захисників України

11 жовтня 2019 року голова Саратської районної ради Переправка Ю.П., заступник голови районної ради Небога О.І., та апарат районної ради прийняли участь у покладанні квітів до меморіальних дощок Максима Кривиденка та Дмитра Сирбу.

Цей захід було організовано та проведено з нагоди святкування 14 жовтня - Дня захисника України.

На заході були присутні представники державної служби, органів місцевого самоврядування, військові, поліція, громадськість, працівники освіти, учнівська молодь, засоби масової інформації та небайдужі громадяни.

Загибель наших земляків Максима Кривиденка, Дмитра Сирбу, Геннадія Лиховида та інших захисників України була недаремна та їх імена назавжди увійдуть до історії України.

Шануючи світлу пам’ять наших захисників виступили: голова районної державної адміністрації – Лобан А.А.; голова районної ради – Переправка Ю.П.; батько та мати загиблого – Кривиденко Ігор Валентинович, Кривиденко Наталія Євгеніївна, військовий комісар Саратського РТЦК та СП – Скрипник І.О.

Всі присутні вшанували пам'ять наших Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальних дощок.

Героям слава!

169024554 391967378360919_6984792939960467456_n
Read more

Вівторок, 08 Жовтень 2019

ІV Регіональний фестиваль болгарського народного танцю

06 жовтня 2019 року в селі Зоря пройшов ІV Регіональний фестиваль болгарського народного танцю «Есенне хоро в Камчика», участь у якому прийняв заступник голови Саратської районної ради Небога О.І.

Організаторами заходу стали Зорянський сільський голова Райчева В.Д. та голова СВК «Дружба» Чиклікчи Г.Г. У цьому святі прийняли участь 15 творчих колективів Саратського, Татарбунарського, Арцизського, Тарутинського, Болградського, Ізмаїльського районів, міста Одеси та міста Добрич (Болгарія).

Яскраві виступи на сцені, національні костюми, розмаїття талантів торкнуло душу кожного присутнього на заході. Колективи були відзначені грамотами, преміями та подарунками. Гран-прі фестивалю отримав колектив «Непоседы» Болградського району.

Після концерту на центральній площі села Зоря було організовано велике хоро.

Дякуємо всім, хто доклав зусилля в організацію та проведення чудового свята!

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy2 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy3 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy4 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy5 copy_copy_copy_copy_copy_copy6 copy_copy_copy7 copy_copy_copy
Read more

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31