Вересень 2017

П'ятниця, 29 Вересень 2017

Привітання з Днем вчителя !

1475239820 008

 

День вчителя – щорічне свято, що відзначається в першу неділю жовтня.

Вчитель — благородна професія, адже саме вчителі виховую і приводять у дорослий світ людей, які ще вчора були малюками. Вітаємо вас із Всесвітнім днем вчителя! Бажаємо терпіння, життєвих сил, старанних учнів, які будуть захоплено слухати вас. Бажаємо батьків, які будуть розуміти важливість освіти. Бажаємо гідних умов праці та прекрасних колег. Бажаємо нових досягнень і злетів.  Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Зі святом!

З повагою,

Заступник голови районної ради      О.І. Небога

Депутатський корпус районної ради

Виконавчий апарат районної ради 

Read more

Зорянська сільська рада запрошує

Зорянська сільська рада запрошує 

1 afisha khoro_2017-1-768x1024

Read more

В Україні День пам’яті жертв Бабиного Яру

1 babyn yar_0_copy
Сьогодні, 29 вересня, в Україні відзначається 76-та  річниця від початку трагічних подій у Бабиному Яру.
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними свідченням, нацисти розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб. 
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.
 З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
Передумовою до проведення акції була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів вермахту. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 чоловік.
Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї дубинками гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по укосу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.
Read more

Понеділок, 25 Вересень 2017

ІНФОРМАЦІЯ Саратської районної ради Одеської області про оголошення переможця конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, які були залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів КЗ «Саратська ЦРЛ»

ІНФОРМАЦІЯ

Саратської районної ради

Одеської області

про оголошення переможця конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, які були залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів

КЗ «Саратська ЦРЛ»

 

            Переможцем конкурсу з визначення вартості об’єктів по КЗ «Саратська ЦРЛ»

  1. 1.Назва об’єкта: частина нежитлового приміщення котельні загальною площею 153 м2, яке розташоване на території лікарні.
  2. 2.Назва об’єкта: нежитлове приміщення за номером експлікації №1,2,3 загальною площею 68,5м2, яке розташоване на першому поверсі поліклінічного відділення.

 

-          виявлено по першому пункту: ФОП «Топалова С.О.», Топалова Світлана Олександрівна, 3000 грн, з терміном виконання робіт з оцінки 7 (сім) календарних днів.

-          по другому пункту: ФОП «Топалова С.О.», Топалова Світлана Олександрівна, 1800 грн, з терміном виконання робіт з оцінки 7 (сім) календарних днів.

Місцезнаходження об’єктів: 68200, Одеська область, Саратський район, с.м.т. Сарата, вул. Соборна, 2 

Read more

Запрошуємо на V регіональний фестиваль українського народного мистецтва « Козацька Бессарабія»

 

Запрошуємо на V регіональний фестиваль українського народного мистецтва « Козацька Бессарабія» , який відбудеться у с. Михайлівка Саратського району Одеської області  13 жовтня 2017 року о 9.30.

 102 - копия

 

Read more

П'ятниця, 22 Вересень 2017

Інформація Саратської районної ради Одеської області про оголошення переможця з конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, які були залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів права комунальної власності районної ради

 Інформація

Саратської районної ради Одеської області

про оголошення переможця з конкурсного  відбору суб’єктів оціночної діяльності,

які були залучені до проведення незалежної оцінки  об’єктів

права комунальної власності районної ради

 

Переможцем конкурсу з визначення вартості об'єктів права комунальної власності Саратської районної ради Одеської області:

  1. Назва об’єкта: нежитлове приміщення за номером експлікації 38 загальною площею  12,7 м2 другого поверху будівлі під літерою «А».
  2. Назва об’єкта: нежитлове приміщення за номером експлікації 54 загальною площею  15,6 м2 другого поверху будівлі під літерою «А».

        виявлено по першому пункту: ФОП «ТОПАЛОВА С.О.», Топалова Світлана Олександрівна, 1500 грн з терміном виконання робіт з оцінки 7 (сім) календарних днів;

        по другому пункту:   ФОП «ТОПАЛОВА С.О.», Топалова Світлана Олександрівна, 1500 грн з терміном виконання робіт з оцінки 7 (сім) календарних днів.

Місцезнаходження об’єктів:68200, Одеська область, Саратський район, смт. Сарата, вул. Крістіана Вернера, 82, «А».

Read more

Середа, 20 Вересень 2017

Сьогодні, 20 вересня під голуванням заступника голови районної ради О.І. Небоги відбувся День місцевого самоврядування

Сьогодні, 20 вересня під голуванням заступника голови районної ради О.І. Небоги відбувся День місцевого самоврядування у якому прийняли участь  в.о. голови райдержадміністрації Ю.П. Переправка, керуючий справами районної ради М.І. Тодоров, керівник апарату райдержадміністрації Л.В. Кімліченко, державний нотаріус Д.Ю.Колесник, голова постійної комісії районної ради з депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та захисту прав людини Сухарський А. Б., директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Проданова Н.І., військовий комісар Саратського районного військового комісаріату Скрипник І.О. , т. в.о. головного лікаря Комунального закладу «Саратський районний Центр ПМСД» Гайдук В. М., начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Гайдук Н.О., начальник відділу дошкільної загальної середньої та позашкільної освіти управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ходос В.В.,директор КЗ «Саратська районна бібліотека» Тимошенко І.Д,  сільські голови.
На нараді були розглянуті наступні питання :
 
1. Про оформлення спадкових справ уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування.
2.Про інформацію щодо навчання у Школі «Стимулювання процесів децентралізації» в Одеській області.
3. Про проведення чергового призову до Збройних сил України громадян Саратського району на строкову військову службу восени 2017 року.
4. Інформація щодо виконання вимог листа КУ Одеський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики».
Державний нотаріус Д.Ю.Колісник нагадав присутнім, що з 1 січня 2016 року люди отримали можливість оформляти спадок після смерті рідних не лише в місті обласного значення чи райцентрі, а й за місцем проживання померлого на момент його смерті в селі, де немає нотаріуса. Адже набув чинності Закон №1709-VII від 20.10.2014 року, яким внесено зміни та доповнення до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат». Ці зміни покликані дати можливість мешканцям сільської місцевості не їздити оформляти спадщину в райцентр, а проводити відповідну процедуру, наприклад, у сільраді. Проте, на практиці, хоч вказані положення і вступили в дію, але на практиці вони повноцінно не працюють. Враховуючи це, голови місцевих громад мають думати над тим, як вони забезпечать можливість для мешканців отримувати послуги з оформлення спадщини на місці без поїздок до селища. Зокрема, їм потрібно знати, хто це робитиме (така особа повинна мати вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше 3-х років для подальшого стажування у державній або нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса) на чому (матеріально-технічне забезпечення) і як відбуватиметься доступ до електронних баз (необхідність підключення швидкісного інтернету).
Про навчання у Школі «Стимулювання процесів децентралізації» в Одеській області яке проходило 11-15 вересня у місті Одеса проінформували учасники заходу  - Сухарський Анатолій Броніславович – голова постійної комісії районної ради з депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та захисту прав людини;
Попов Михайло Михайлович – голова Кулевчанської сільської ради Одеської області; Проданова Наталя Іванівна  - директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Саратської районної ради Одеської області.
Дане навчання організувала громадська організація «Інститут громадянського суспільства» у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». Під час навчання учасники пройшли  інтенсивний теоретичний і практичний курс з таких питань:
1.Підвищення інституційної спроможності ОМС.
2. Стратегічне і просторове планування.
3. Місцеві бюджети та управління фінансами на місцевому рівні.
4. Місцевий економічний і культурний розвиток.
5. Вплив реформи місцевого самоврядування на освіту, охорону здоров’я та навколишнє середовище.
6. Локальна ідентичність (використання етнічної приналежності як перевагу).
За результатами навчання у Школі було проведено тестування учасників, з числа яких 15 учасників було відібрано для здійснення ознайомчої поїздки до Хмельницької області, яка пройде у період з 25 по 28 вересня 2017 року.  Наш представник – у цьому заході буде Проданова Наталя Іванівна  - директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Як зазначили доповідачі процес об’єднання неминучий і повинна пробуджуватись свідомість громадськості і відповідальність сільських голів. Повинен бути публічний діалог з громадою, бажання людей і домовленість.
Чимало сільських голів висловлювались щодо побоювання людей, говорили про ризики, можливості та виклики.
Про проведення чергового призову до Збройних сил України громадян Саратського району на строкову військову службу восени 2017 року доповів військовий комісар Саратського районного військового комісаріату Скрипник І.О. Так, призову на строкову військову службу підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповниться 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Щодо останніх у медичній реформі проінформував т.в.о. головного лікаря Комунального закладу «Саратський районний Центр ПМСД» Гайдук В. М. Так, планується з нового року введення в дію районного медичного реєстру, який дасть змогу з початком дії нових умов надання медичної допомоги населенню складати договори на медичне обслуговування між пацієнтами та закладами охорони здоров’я, відповідно до реформ у медичній галузі.  
20мм1
20мм2
20мм3
20мм4
20мм5
20мм6
20мм7
20мм8
20мм9 copy
Read more

П'ятниця, 15 Вересень 2017

Праздник спорта

09 сентября на центральном стадионе пгт.Сарата состоялся спортивный празник, посвящённый Дню физической культуры и спорта Украины. Более 250 спортсменов Саратского района приняли участие в состязаниях. Из них команды : смт.Сарата, Кулевча, Ройлянка, Петропавловка, Плахтеевка, Кривая Балка, а также организовались и команды Саратской воинской части (66 артдивизион  А2611 и А4210 18 мотопехотный батальйон охраны), полиции.

Торжественное открытие началось со спортивного марша и представления команд-участниц. С приветственными словами и поздравлениями с праздником Днем физической культуры и спорта к спортсменам,тренерам, педагогам физической культуры и болельщикам обратились: председатель Светлодолинского сельского совета В.П.Проданов, руководитель аппарата Саратской районной администрации Л.В.Кимличенко, председатель профкома работников АПК Саратского района А.Г.Волощук, а также председатель поселкового совета смт.Сарата А.Л.Негодяев.

Перед участниками с яркими вокальными и хореографическими номерами выступили коллективы: образцовый хореографический коллектив «Любисток» Саратской ДМШ, образцовый театральный коллектив «Арлекин», ученица Саратской НВК ЗОШ I-III ст.-гимназии-Виктория Чуйко и своей песней «Героям спорта»  порадовал  Андрей Нейчев Саратского Дома культуры.

После открытия команды отправились состязаться в личных и командных соревнованиях. В личных проводились соревнования по бегу на 100м , армреслингу и гиревому спорту. В командном проводились соревнования по волейболу, перетягиванию каната и мини-футболу.

Волейбол среди мужских команд

І место- команда пгт. Сарата

ІІ место- с.Кулевча

ІІІ место – в/ч А2611

Среди женских команд

І место- команда с. Кулевча

ІІ место- с.Петропавловка

Мини-футбол

І место- команда  с. Кулевча

ІІ место- с.Петропавловка

ІІІ место- «Єдність народів»  с.Кр.Балка

 

Перетягивание каната

І место- команда с.Кулевча

ІІ место- «Силовики» Плахтеевка

ІІІ место – Артиллерия

В беге на дистанции 100 метров среди женщин места распределились таким образом:

І место- Авдеева Надежда -14,5 с.(с.Петропавловка)

ІІ место- Попова Альбина-14,7с.(с.Кулевча)

ІІІ место – Фурса Наталья результат-14,8 с. (с.Плахтеевка)

На дистанции 100 м среди мужчин

І место- Бочевар Андрей  результат-12,4 с. (с.Кулевча)

ІІ место- Церковный Александр 12,5с.(с.Ройлянка)

ІІІ место – Ребежа Олег -12,8с  (с.Плахтеевка)

В гиревом спорте спортсмены выступали в 3-ёх весовых категориях, т.о в весе до 70 кг призовые места распределились таким образом: І место- Попов Олег(с.Петропавловка),  ІІ место- Городецкий Дмитрий(с.Ройлянка), ІІІ место – Раулец Артур (с.Петропавловка).

В весовой категории до 90кг  І место занял – Тищенко Александр(с.Плахтеевка),  ІІ место- Пашута Сергей(с.Ройлянка), ІІІ место – Яжук Михаил ( в/ч 18 мотопехотный бат-н )

В весовой категории свыше 90 кг  І место занял – Лукьянчук Евгений(с.Ройлянка),  ІІ место- Шевченко Александр(с.Петропавловка), ІІІ место – Кимуржи Виталий  (с.Кулевча)

В армрестлинге в весовой категории до 70кг призовые места завлевали : І место занял – Бочевар Иван (с.Петропавловка), ІІ-е Маковецкий Андрей (с.Ройлянка). и ІІІ–е место Саламаха Вячеслав(с.Плахтеевка).

 

до 90кг  І место занял – Тищенко Александр (с.Плахтеевка),  ІІ место- Строев Лаврентий (в/ч А2611), ІІІ место – Кимуржи Максим ( с.Кулевча)

 

В весовой категории свыше 90кг  І место- Кочман Александр (с.Кулевча), ІІ место- Шевченко Александр(с.Петропавловка), ІІІ место – Маковецкий Андрей (с.Ройлянка).

DSC 0797

DSC 0825

DSC 0860

DSC 0919

DSC 0954

DSC 0960

DSC 1034

DSC 1047

DSC 1062

Read more

Четвер, 14 Вересень 2017

В Саратському районі зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней (АЧС)

4чума

В Саратському районі зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней (АЧС). Цього разу вірус виявлено на території ППСП «Успіх» (Саратська селищна рада).
11 вересня 2017 року в.о. голови райдержадміністрації Переправка Ю.П. провів позачергові засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Саратській районній державній адміністрації та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто питання щодо виявлення АЧС на території ППСП «Успіх». 
Як повідомила в.о. и начальника управління Держпродспоживслужби в Саратському районі Швець А.І. падіж свиней на свинофермі (у кількості 5 голів та 2 голів було дорізано) почався 8вересня 2017 року. Наступного для встановлення причин захворювання та загибелі свиней на свинофермі ППСП «Успіх» було проведено відбір патологічного матеріалу від 4-х свиноматок та 2-х голів відгодівлі, який був направлений до Випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи м.Київ.
Після проведення патоморфологічного розтину та відбору біоматеріалу трупи тварин спалено. Відповідно до звіту випробувального центру про результатами дослідження патологічного матеріалу № 007307 п.м./17 від 10 вересня 2017 року, № 007308п.м./17 від 10 вересня 2017 року в патологічному матеріалі було виявлено ДНК вірусу АЧС.
На свинофермі ПП СП «Успіх» нараховується понад 2400 голів свиней, поголів’я утримується у 4х приміщеннях, територія свиноферми огороджена. 
За результатами засідань комісій, було затверджено план заходів щодо недопущення поширення та ліквідації АЧС районі та визначено межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду.
Зокрема, районна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила:
- оголосити на свинофермі ПП СП «Успіх» вул.Чкалова, 62, смт. Сарата, Саратського району Одеської області спалахом АЧС (епізоотичним вогнищем) та встановити карантин;
- визначити межі смт. Сарата, Зоря, СВК «Дружба» в його адміністративно –територіальних межах зоною захисту (неблагополучним пунктом); 
- визначити зоною спостереження (нагляду) територію населених пунктів с.Михайлівка, с.Плахтіївка, в їх адміністративно – територіальних межах;
- встановити один поліцейсько-карантинних пост на автошляху, який веде з свинофермі ПП СП «Успіх»;
- заборонити торгівлю живими свинями та продукцією від них на місцевих ринках, які ввійшли до зон захисту та нагляду, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявністю супровідних ветеринарних документів;
- до стабілізації епізоотичної ситуації заборонити проведення подвірного забою тварин в населених пунктах зони нагляду;
- створити для умертвіння свиней групи, до складу яких включити представників господарства та органів, визначених ДНПК;
- карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Саратській РДА не раніше ніж через 40 днів після виконання Плану заходів щодо недопущення поширення АЧС та з метою ліквідації хвороби в Саратському районі.
Read more

Детский областной шахматный турнир

Жизнь - как игра в шахматы. Эту фразу применяют все и всюду, то ли для оправдания, или как причину триумфа. При этом мы не всегда вдумываемся в глубину и целесообразность этих слов. Так говорят люди, которые осознают корректность этих слов и применяют свои умения и навыки повседневно, как в бизнесе, так и в личной жизни.
Каждый в своей жизни начинает развиваться во время игры. Какая бы она не была, мы находим в ней удовольствие и спокойствие. Другими словами - разгружаем мозг, даем ему отдохнуть и развеяться. Шахматы относятся к тому типу игр, которым начинают интересоваться с детства и, при желании, развиваются до мастеров спорта и чемпионов мира. При этом следует помнить, что шахматы помогают всем развивать память, внимание, сосредоточенность и формируют как умственные, так и физические способности. Многие психологические и социальные исследования проводят, наблюдая, как человек ведет себя, играя в шахматы. Это позволяет исследовать степень развития его интеллекта, широту мышления и дальновидность в своих действиях.
Кто-нибудь скажет: "Шахматы - это не спорт, они скучные и не интересные" - так говорят те, кто ни разу не прикасался к фигурам или сдались при первом же поражении, не пытаясь исправить собственные ошибки или прислушиваться к мнению других. Однако те, кто играет в шахматы уже достаточно долго, иначе, как спортом, которым можно заниматься где угодно и в любое время (даже в космической невесомости), их не назовут.
КЗ «Саратский районный ДДТ» уже пятый раз гостеприимно открыл двери для юных шахматистов со всей Одесской области. В турнире участвовало 47 спортсменов из девяти регионов области: Одесса, Измаил, Черноморск; Болградский, Татарбунарский, Саратский, Беляевский, Овидиопольский и Раздельнянский районы. Главный судья соревнований, международный арбитр FIDE, Богачев Алексей Анатольевич отметил, что турнир стал престижным.
Безусловно, сила шахматистов зависит от игровой практики: ведь чем больше у тебя проведенных турниров, чем больше соперников – тем филиграннее твой стиль игры, тем больше стандартных позиций и комбинаций ты смог применить на практике. А это значит, что шахматисты городов находятся в привилегированном положении: больше игроков, больше турниров, больше возможностей для развития. И тем важны турниры в Сарате, что и наши дети имеют возможность поиграть с именитыми соперниками, найти недостатки и пробелы в своей игре, повысить свое шахматное мастерство.
Соперниками оказались участники и призеры чемпионатов Украины, участники международных и европейских шахматных турниров. Они показали нашим юным землякам, какой силы игры можно достичь, систематически занимаясь шахматами. И конечно, эти именитые гости заняли призовые места. Но и в Сарате уже есть достойные игроки, способные на равных сражаться с чемпионами. Андрей Варзарь завоевал серебро среди юношей до семнадцати лет, а Никита Хлевной – бронзу до десяти лет. Всех победителей в торжественной обстановке наградили начальник отдела дошкольного, общеобразовательного и внешкольного образования Ходос Валентин Валентинович и глава Саратского поселкового совета Негодяев Анатолий Леонидович.
Выигрышные партии чередовались с досадными поражениями, не все смогли стать призерами турнира. Но каждый участник увез в своем сердце частичку Сараты. Ведь помимо турнира, участники имели возможность посетить Саратский краеведческий музей, который гостеприимно открыл свои двери. Безусловно, каждый получил положительные эмоции от игры. Ведь каждый шахматист не раздумывая подпишется под словами восьмого чемпиона мира, шахматного волшебника Михаила Таля: «Шахматы - это прежде всего искусство. Чем еще можно было бы объяснить их огромную притягательную силу? Почему миллионы людей играют в шахматы, тысячи регулярно посещают турниры, сотни тысяч изучают теорию, разыгрывают партии сильнейших мастеров? Единственным объяснением, по-моему, есть колоссальный эстетическое воздействие этой игры».


Владимир Мовчан,
руководитель кружка «Белая ладья»
КЗ «Саратский районный ДДТ»

12тур

2тур

3тур
 4 тур copy
Read more

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Вересень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30