В Україні заборонено купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення

Реформування земельних відносин в Україні здійснюється з 1991 року. Основним принципом, який визначив напрями реформування, стало подолання монополії держави на земельну власність і встановлення багато суб’єктності права власності на землю.

Але, у зв’язку з відсутністю досконалих інструментів регулювання ринку земель, в Україні встановлено мораторій, який полягає у забороні на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення шляхом їх продажу.

Відповідно до пункту 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України заборонено купівлю-продаж земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв) до набрання чинності Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», але не раніше 1 січня 2017 року.

Із-за відсутності ринку земель, ніхто точно не знає, а може тільки прогнозувати, які будуть ціни на сільськогосподарські землі після зняття мораторію на їх продаж, оскільки такі землі не продавались на ринку. Реальну і справедливу ціну земельних ділянок встановить розвинутий ринок земель.

Доводимо до відома власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), що на сьогодні в Україні заборонено купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв).

Звертаємо увагу, що угоди (в тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження щодо таких земельних ділянок є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення), у тому числі угоди в частині передачі прав на відчуження земельних часток (паїв) на майбутнє.

 

У зв’язку з чим рекомендуємо власникам земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв) не піддаватись на будь-які пропозиції щодо укладання сумнівних угод, не продавати землю за безцінь, а дочекатися знаття мораторію на продаж земель та на відкритому ринку здійснити достойний продаж земель за визначену ринкову вартість, отримавши належні кошти за земельні ділянки.

Архів земельщики 2015 рік

Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу прав оренди на 21 рік на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Саратського району Одеської області.

Торги відбудуться  23 грудня 2015 року за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, 2 поверх, 207 кімната (актова зала). Реєстрація учасників торгів відбуватиметься з 7.00 до 09.40. Початок торгів о 10.00.

Для участі у земельних торгах необхідно до 17.00 17 грудня 2015 року включно подати за вищезазначеною адресою заяву про участь у земельних торгах окремо по кожному із бажаних лотів та сплатити відповідні реєстраційні та гарантійні внески.

Банківські реквізити виконавця земельних торгів:

- для сплати гарантійного внеску: отримувач – Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26008242032.

- для сплати реєстраційного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26007242033.

З текстом договору оренди, який укладатиметься за результатами земельних торгів за кожним лотом, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України:  http://land.gov.ua/ у розділі «Земельні торги». На цьому ж сайті у розділі «Публічна кадастрова карта» можна переглянути на карті місце розташування відповідних земельних ділянок.

Форму заяви на участь у земельних торгах та інформацію про документи, що треба додавати до неї, можна отримати у Виконавця торгів або на сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області :www.landres.od.ua у розділі «Земельні торги».

Більш детальну інформацію про торги можна отримати увиконавця торгів: ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за телефоном: (048)765-33-00 (контактна особа – Орлова Катерина Георгіївна).

Основні характеристики земельних ділянок, розташованих на території Саратського району права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами 23.12.2015

 

ТАБЛИЦЯ 

 

 

Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу прав оренди на 21 рік на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Саратського району Одеської області.

Торги відбудуться  07 грудня 2015 року за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, 2 поверх, 207 кімната (актова зала). Реєстрація учасників торгів відбуватиметься з 7.00 до 09.40. Початок торгів о 10.00.

Для участі у земельних торгах необхідно до 17.00 01 грудня 2015 року включно подати за вищезазначеною адресою заяву про участь у земельних торгах окремо по кожному із бажаних лотів та сплатити відповідні реєстраційні та гарантійні внески.

Банківські реквізити виконавця земельних торгів:

- для сплати гарантійного внеску: отримувач – Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26008242032.

- для сплати реєстраційного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26007242033.

З текстом договору оренди, який укладатиметься за результатами земельних торгів за кожним лотом, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України: http://land.gov.uaу розділі «Земельні торги». На цьому ж сайті у розділі «Публічна кадастрова карта» можна переглянути на карті місце розташування відповідних земельних ділянок.

Форму заяви на участь у земельних торгах та інформацію про документи, що треба додавати до неї, можна отримати у Виконавця торгів або на сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області:http://landres.gov.ua  у розділі «Земельні торги».

Більш детальну інформацію про торги можна отримати увиконавця торгів: ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за телефоном: (048)765-84-15 (контактна особа – Петрушка Василь Михайлович).

Основні характеристики земельних ділянок, розташованих на території Саратського району права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами 07.12.2015

 

 

ТАБЛИЦЯ 

 

 

 

 

 

 

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ !

 

Проект рішення

  

Про затвердження технічної документації

з нормативної грошової оцінки земель

смт, сіл …

 

Відповідно до Законів України „Про оренду землі”, „Про оцінку земель”, Земельного кодексу України, Податкового кодексу України з метою економічного регулювання земельних відносин при визначенні розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок, визначенні втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель (смт, сіл…), розроблену ДП « Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» __________ сільська, селищна, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

  1. 1.1.Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель (смт____, с.____) __________ сільської, селищної, міської ради _____________ району Одеської області (додається).
  2. 2.2.Ввести в дію результати грошової оцінки земель (смт____, с.____), що затвердженні пунктом 1 цього рішення відповідно до вимог Податкового кодексу України.
  3. 3.3.Після введення в дію оновленої нормативної грошової оцінки припинити дію нормативної грошової оцінки земель(смт____, с.____), розроблену у 2009 роціДП « Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»та затверджену рішенням сесії __________сільської, селищної, міськоїради від _______ № _____.
  4. 4.4.З дативведення в діюнормативної грошової оцінки провести згідно з чинним законодавством перерахування орендної плати та внести відповідні зміни до договорів оренди землі розділ „Орендна плата” за земельні ділянки, які раніше були надані в оренду суб’єктам підприємницької діяльності.
  5. 5.5.Надати Відділу Держземагентства в (у) ____________ районі відомості щодо нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (смт____, с.____) сільської, селищної, міської ради та рішення щодо її затвердження.
  6. 6.6.Довести до відома ______________ районної податкової інспекції відомості про введення в дію оновленої нормативної грошової оцінки земель (смт____, с.____).
  7. 7.7.Повідомити власників та користувачів землі про введення в дію оновленої нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ___________ сільської, селищної, міської ради.
  8. 8.8.Повідомити підприємства, установи, організації, що є землекористувачами і власниками землі про застосування результатів грошової оцінки земель (смт____, с.____).
  9. 9.9.Дане рішення опублікувати в засобах масової інформації.
  10. 10.10.Контроль за виконанням покласти на постійно діючу комісію з земельних питань.

 

 

Сільський, селищний, міський голова _______________

№____________ _______________

 

 

В Одеській області запроваджено нову послугу

«Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» on-line

 

Відтепер витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на території Одеської області стало можливим замовити через мережу інтернет.

Раніше замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. Можливість замовлення послуги 
он-лайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань.

Замовлення витягу здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру.

Простий та лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть для невпевнених користувачів ПК. У систему інтегрована функція он-лайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявку та повідомлення про готовність документу користувач отримує на свою електрону адресу.

Отримати витяг можна буде у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирає сам громадянин при замовленні.Вартість послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру – 53 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

 «Створювати більш зручні, прозорі та доступні умови надання послуг громадянам одне з наших головних завдань, саме тому запроваджено нову електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» через мережу інтернет, яка надасть можливість громадянинові скоротити дорогоцінний час та самому обрати зручне для нього місце отримання послуги»,- зазначив в.о. начальника Головного управління Станіслав Губін.

 

Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут

 

 

Найближчим часом нотаріуси Одеської області отримають доступ до  Державного земельного кадастру

 

 

На сьогодні отримати витяг з Державного земельного кадастру можливо лише через Центр надання адміністративних послуг, а право їх видавати мають лише державні кадастрові реєстратори. Постановою КМУ від 24 червня 2015 р. № 457«Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» визначено порядок надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру, що в подальшому надасть можливість надання витягів з земельної бази даних.

 

Надання таких повноважень нотаріусам підвищить рівень комфорту для громадян, оскільки всі необхідні для здійснення земельних угод довідки можна буде отримати в одному місці.

 

            Підключення нотаріусів до системи Державного земельного кадастру відбуватиметься за заявним принципом. Нотаріусу потрібно звернутись з відповідним зверненням до обласного управління Мін’юсту, яке, в свою чергу, надсилає його в центральний апарат Держгеокадастру. Тим самим Мін’юст підтверджує статус нотаріуса та наявність у нього всіх необхідних дозволів.

 

Для роботи з Державним земельним кадастром нотаріуси мають обладнати робоче місце з урахуванням ряду технічних вимог. Зокрема, забезпечити захищений канал зв’язку, встановити спеціальний софт та оформити цифровий підпис.

 

Протягом процесу підключення адміністратор кадастру забезпечуватиме консультації та проводитиме майстер-класи для нотаріусів по користуванню системою. 

 

Довідково:

 

Інформація для нотаріусів щодо підключення до Державного земельного кадастру розміщенна на офіційному сайті Держгеокадаструhttp://land.gov.ua/

 

З проектом Методичних рекомендацій щодо підключення автоматизованого робочого місця нотаріуса до Державного земельного кадастру можна ознайомитися перейшовши за посиланням.

 

 

До уваги громадян!

Проблема так званої 100-відсоткової накладки

ВИРІШЕНА!

 

З 20 липня 2015року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру з’явився новий функціонал "Реєстрації земельної ділянки, яка має повне співпадіння меж з межами іншої земельної ділянки", завдяки якому вирішенапроблема так званої 100-відсоткової накладки.

Вже сьогодні Головне управління Держгеокадастру в Одеській області запрошує громадян та юридичних осібзвернутися до державних кадастрових реєстраторів територіальних відділів Держземагентства в Одеській області через Центри надання адміністративних послуг із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки для здійснення такої реєстрації та, в подальшому, безперешкодно в терміни, визначені законодавством, отримати правовстановлюючі документи на земельні ділянки.

Слід наголосити, що даний функціонал дає можливість продовжити реєстрацію земельних ділянок, формування якихздійснюється лише у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності.

Якщо у вас виникли будь-які запитання, ви можете їх задати, залишивши повідомлення на офіційному сайті Головного управління http://landres.gov.ua/ у вкладці «Зворотній зв'язок», або зателефонувавши на телефон «Гарячої лінії» Головного управління: (048) 757-86-50, який працює щодня з 10.00 до 16.00 год.

 

 

 

Землеустроители напомнили жителям Одессы и области номер телефона «горячей линии»

 

 

25 июня состоялось заседание коллегии Главного управления Госгеокадастра в Одесской области (бывшего областного управления земельных ресурсов). Одним из главных вопросов повестки дня был вопрос профилактических  мер по недопущению коррупции в органах земельных ресурсов Одесской области.

 

Специально для этого для участия в заседании также были приглашены представители Управления СБУ в Одесской области, Прокуратуры Одесской области, Главного управления Министерства внутренних дел Украины в Одесской области, руководители и главные специалисты структурных и территориальных подразделений Главного управления.

 

В своём выступлении исполняющий обязанности начальника Главного управления Госгеокадастра в Одесской области Андрей Волкодав призвал всех сотрудников к максимально прозрачной и открытой работе на местах и безусловному соблюдению Закона Украины «О предотвращении коррупции».

 

Также руководитель ведомства напомнил, что для немедленного и оперативного реагирования на все обращения граждан в сфере земельных отношений работает телефон «горячей линии» (048) 757-86-50. Кроме этого, с недавних пор свои жалобы и замечания каждый желающий может оставить круглосуточно через форму обратной связи на официальном сайте Главного управления http://landres.gov.ua/

 

«Наша основная задача – предоставление качественных и современных услуг. Поэтому работа наших подразделений должна быть открытой, удобной, надежной и понятной для каждого человека», подчеркнул Андрей Волкодав.

 

 

 

 

Землі для військовослужбовців – учасників АТО в Одеській області вистачить на всіх!

 

 

 

Останнім часом у засобах масової інформації все частіше лунають голоси, що справи із наданням військовослужбовцям, які беруть участь у антитерористичної операції, безоплатно у власність земельних ділянок у нашій області ідуть дуже погано.

 

Найбільш кричущою є ситуація із забезпеченням земельними ділянками військовослужбовців - мешканців великих міст (Одеси, Іллічівську тощо), які бажають безоплатно отримати земельну ділянку у власному місті.

 

За законом, ці землі є комунальною власністю територіальних громад і розпорядження ними здійснюють відповідні місцеві ради.

 

При цьому, ні для кого не секрет, що дефіцит придатних для індивідуальної забудови міських земель створює сприятливе середовище для різного роду зловживань. Але треба розуміти й об’єктивні речі: вільних міських земель, забезпечених усіма видами інженерної інфраструктури на всіх точно не вистачить.

 

У той же час, не маючи повноважень оцінювати ефективність роботи місцевих рад щодо задоволення потреб військовослужбовців у земельних ділянках, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, в межах встановленої законом компетенції, пропонує свій шлях вирішення проблеми та закликає всіх військовослужбовців Збройних сил України – учасників антитерористичної операції звертатись до нашого відомства за отриманням земельних ділянок для ведення садівництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Запевняємо, що земельних ділянок вистачить на всіх!

 

Саме для даних цілей з 2014 року фахівцями Головного управління та територіальних органів Держземагентства в Одеській області вже вишукано 50 земельних масивів загальною площею 464,45 га.

 

Графічні зображення місця розташування згаданих земельних масивів у розрізі адміністративних районів Одеської області можна побачити на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області у вкладці Інформація для учасників АТО . Будьте уважні, інформація періодично оновлюється!

 

Там же ви зможете знайти зразок заяви та перелік документів, необхідних для отримання земельної ділянки. Якщо у вас виникли будь-яки запитання, ви можете їх задати, залишивши повідомлення у вкладці«Зворотній зв'язок» , або зателефонувавши на телефон «Гарячої лінії» Головного управління: (048) 757-86-50, який працює щодня з 10.00 до 16.00 год, або звернутися особисто за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 32, 5 - поверх к.501 з 10:00 до 16:45.

 

Отже, звертайтеся! Фахівці Головного управління не залишать вас без допомоги!

 

Додатково інформуємо, що станом на 18 червня 2015 року Головним управлінням вже надано 128 (сто двадцять вісім) наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність військовослужбовцям, а 7 (сім) із них, пройшовши перелік всіх необхідних погоджень та затверджень, вже отримали накази про передачу земельної ділянки у власність військовослужбовцям–учасникам АТО.

 

 

 

 

Відділ Держземагентства у Саратському районі Одеської області інформує : 

  

 З нагоди відзначення

 

17 червня Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухою

 

Відділ Держземагентства у Саратському районі Одеської області інформує

 

 

 

            17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою. Цього дня у 1994 році в Парижі схвалили Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, яка набрала чинність 26 грудня 1996 року.

 

            Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням не стосується процесу утворення чи розширення пустель як таких. Її метою є консолідація світових зусиль для боротьби з різними видами деградації земель під впливом природних та антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу. Україна приєдналася до Конвенції у 2002 році

 

            Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища яке характеризується пониженням природно-ресурсного потенціалу території нижче допустимого рівня, що зумовлює деградацію рослинного покриву, погіршення продуктивності земель. Щороку опустелювання і посуха призводять до величезних втрат сільськогосподарської продукції.

 

            Опустелювання, викликане діяльністю людини, це лише певна частина глибокої соціально-економічної кризи, що охопила країни, що розвиваються. За посиленням експлуатації природних ресурсів більшості цих країн стоять колишні метрополії з їх розгалуженою системою транснаціональних корпорацій. Таким чином, проблема опустелювання - це насамперед проблема соціально-економічна, а потім вже екологічна.

 

            Опустелювання та деградація земель також призводять до втрат біорізноманіття, погіршення стану або зникнення водних Деградація земель об’єктів, загострення проблем водозабезпечення населення і галузей економіки та, як наслідок, погіршення умов життя людей.

 

            Для України, ця проблема є дуже актуальною і проявляється переважно у областях степової зони. Причинами опустелювання є надзвичайно високий рівень розораності і деградації полезахисних лісосмуг. Попередженням для нас є Олешківські піски на Херсонщині, які давно мають славу найбільшої пустелі Європи. 

 

            Кліматичні й погодні умови останніх років, підтверджені спостереженнями, дослідженнями і висновками впливових вчених, вказують на те, що Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Нам у найближчі 30-40 років загрожує опустелювання великих територій з просуванням цієї небезпеки з південних до центральних і навіть північних областей.

 

             Проблема опустелювання  зумовлена:

 

            необґрунтовано високим рівнем господарського (передусім сільськогосподарського) освоєння території та незбалансованим співвідношенням між земельними угіддями;

 

            порушенням науково обґрунтованих принципів землекористування та основ землеробства, у тому числі недотриманням сівозмін, зменшенням обсягу внесення агрохімікатів, перш за все добрив, включаючи органічні;

 

            нераціональним розміщенням виробничих і житлових об’єктів, зокрема порушенням принципу розташування водоємних виробництв виходячи з місцевих водних ресурсів;

 

            недостатньою площею земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого та історико-культурного призначення;

 

            незадовільним станом забезпечення землеустрою в частині розроблення документації в галузі охорони земель та здійснення передбачених нею заходів, а також недостатнім обсягом наповнення відомостями системи Державного земельного кадастру;

 

            недостатнім забезпеченням функціонування державної системи моніторингу земель та довкілля, системи раннього оповіщення та моніторингу посух і гідрометеорологічної мережі спостережень;

 

            незадовільним рівнем матеріально-технічного та кадрового забезпечення органів державної влади у сфері управління земельними та іншими природними ресурсами;

 

            необхідністю більш широкого використання сучасних технологій, у тому числі геоінформаційних та дистанційного зондування землі, а також новітніх наукових розробок для прийняття та реалізації управлінських рішень;

 

            недостатнім обсягом фінансових ресурсів, що виділяються для розв’язання проблем у сфері охорони та збалансованого використання земель;

 

відомчою і галузевою спрямованістю та недостатньою координованістю заходів у сфері боротьби з деградацією земель та опустелюванням без урахування багатофакторності їх причин та наслідків;

 

            недостатнім рівнем обізнаності населення, заінтересованості та спроможності власників земель і землекористувачів, кількість яких перевищила 25 млн. осіб, у забезпеченні сталого використання земель та розв’язання проблем їх деградації.

 

            Необдумана господарська діяльність людини з вирубування лісів заради сьогоднішньої вигоди, знищення і забудова природних заповідних територій, розорювання берегів рік і бездоглядність та замулення малих річок посилюють цю зовсім не уявну, а цілком реальну небезпеку.

 

            Цю загрозу можна відвести, але для цього потрібно вжити надзвичайних заходів для порятунку держави й нації. Необхідно обсадити лісами береги всіх великих і малих річок, озер, водойм, засадити ними малопродуктивні землі, а за необхідності - і сільгоспугіддя. Це не зашкодить аграрному виробництву, можливості сортів і технологій дають змогу зберегти і врожаї, і валові збори зерна, овочів, садовини. В кожному селі треба мати сади, гаї, діброви. Міста потребують посиленого озеленення. Тому вже сьогодні у них слід зупинити бездумне вирубування і знищення зелених насаджень.

 

            Нераціональне використання земель також призводить до тяжких екологічних наслідків, а саме наявності таких проявів деградації земель як ерозія, техногенне забруднення, вторинне осолонцювання, підтоплення.

 

            У результаті використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту, розвиваються ерозійні процеси, надмірне використання добрив призводить до засолення ґрунтів, разом з тим родючість зменшується, однією з причин чого є виніс з полів родючого шару ґрунту.

 

           

 

Проблеми та заходи, які необхідно провести у зв’язку з розвитком опустелювання та деградації земель

 

 

 

            Основні принципи раціонального використання та охорони земельних ресурсів, які є фундаментом державної ідеології та ефективної земельної політики, без яких неможливо здійснювати трансформаційні процеси, відображені в Законі України «Про охорону земель» від 19 червня 2003 року.

 

            В цьому законі чітко визначено, що власники землі і землекористувачі, суб’єкти земельних прав зобов’язані ефективно використовувати землю за цільовим призначенням, застосовувати природоохоронні технології виробництва, підвищувати родючість землі, не допускати погіршення екологічної ситуації на території внаслідок виробничо-господарської діяльності.

 

            Охорона земель включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на раціональне використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського і лісогосподарського призначення, захист від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісогосподарського призначення, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

 

            Завданням охорони земель є забезпечення збереження та відтворення земельних ресурсів, екологічної цінності природних і набутих якостей земель.

 

Не всі землі сільськогосподарського призначення, в тому числі орні землі, можна залучати до інтенсивного обробітку. Певна частина їх повинна носити обмежений характер.

 

            До таких земель відносяться:

 

-                      земельні ділянки, поверхня яких порушена в результаті природних катаклізмів;

 

-                       земельні ділянки з еродованими, перезволоженими з підвищеною кислотністю, забрудненими хімічними речовинами та інше.

 

            Деградовані та малопродуктивні землі, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним підлягають консервації. Консервації підлягають також техногенно забрудненні земельні ділянки, на яких не можливо одержати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров’я.

 

            21 грудня 2010 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2818-VI "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року"яким у тому числі передбачені питання боротьби з деградацією земель та досягнення цілей екологічно збалансованого землекористування. На виконання цього Закону розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 577-р було затверджено Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища України на 2011 – 2015 роки. 

 

            Розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 22 жовтня 2014 р.        № 1024-р була схвалена Концепція боротьби з деградацією земель та опустелюванням,  метою якої є підвищення ефективності реалізації державної політики щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, визначення пріоритетних завдань, зміцнення інституціональної спроможності та покращення координації діяльності уповноважених органів у відповідній сфері, а також забезпечення виконання Україною як стороною Конвенціїї ООН про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці (далі - Конвенція), міжнародних зобов’язань.

 

            Реалізувати Концепцію передбачається протягом 2015-2020 років.

 

            Згідно з Концепцією можливі три варіанти розв’язання проблеми.

 

            Згідно з першим варіантом планується продовження здійснення заходів, передбачених у рамках реалізації державної політики у сфері боротьби з деградацією земель та опустелюванням, що не дасть змоги підвищити її ефективність та забезпечити виконання Україною міжнародних зобов’язань як        Сторони Конвенції в частині затвердження відповідного національного плану дій.

 

            Другий варіант - затвердження Концепції і Державної цільової програми боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

 

            Недоліком зазначеного варіанта є неврахування багатофакторності причин і наслідків деградації земель та опустелювання, включаючи кліматичні зміни і соціально-економічні проблеми, а також його невідповідність вимогам рішень Президента України та Кабінету Міністрів України щодо економії державних коштів і недопущення втрат бюджету, у тому числі стосовно припинення підготовки проектів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету.

 

            Третій, оптимальний варіант, що передбачає затвердження Концепції боротьби з деградацією земель та опустелюванням і відповідного національного плану дій, узгодженого з десятирічною Стратегією впровадження Конвенції, дасть змогу досягти мети Концепції з урахуванням зазначених вимог.

 

            Розв’язання проблем, пов’язаних із раціональним використанням і охороною земель зокрема боротьба з опустелювання та деградацією земель передбачається здійснити шляхом :

 

            - удосконалення структури земельних угідь та напрямів господарської діяльності з метою формування збалансованого співвідношення між земельними угіддями та забезпечення екологічної безпеки і рівноваги території, зокрема:

 

            - збільшення площі сільськогосподарських угідь екстенсивного використання (сіножатей, пасовищ), лісів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень відповідно до науково обґрунтованих показників з урахуванням регіональних особливостей та природно-кліматичних умов;

 

            - зменшення площі орних земель за рахунок ерозійно-небезпечних, деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених сільськогосподарських угідь, заплав і прибережних захисних смуг водних об’єктів;

 

            - створення нових і збільшення площі наявних територій та об’єктів природно-заповідного фонду;

 

            - створення умов для забезпечення формування екомережі;

 

            - забезпечення широкого впровадження екологічно збалансованих технологій землекористування, у тому числі спрямованих на розвиток спеціальних сировинних зон та органічного сільськогосподарського виробництва;

 

            - удосконалення економічних механізмів стимулювання землевласників та землекористувачів до провадження екологічно збалансованої діяльності, збереження ґрунтів та відтворення їх родючості;

 

- удосконалення державної системи моніторингу довкілля, у тому числі земель (включаючи великомасштабні ґрунтові обстеження та агрохімпаспортизацію), лісів і вод, удосконалення функціонування державних земельного, лісового та водного кадастрів, забезпечення землеустрою в частині розроблення відповідної документації в галузі охорони земель та здійснення передбачених нею заходів, а також лісовпорядкування;

 

            - забезпечення належного функціонування і вдосконалення системи раннього оповіщення та моніторингу посух і гідрометеорологічної мережі спостережень;

 

            - запровадження інтегрованого підходу до управління земельними та іншими природними ресурсами, підвищення його координованості та ефективності.

 

            Проблему передбачається розв’язати шляхом виконання завдань за такими напрямами діяльності:

 

            - удосконалення політики у сфері охорони і невиснажливого використання земельних та інших природних ресурсів, збереження ґрунтів та відтворення їх родючості, включаючи нормативно-правове забезпечення;

 

            - розвиток та впровадження науково-технічних знань, здійснення науково обґрунтованих заходів;

 

            - проведення пропагандистської, інформаційної та просвітницької роботи;

 

            - зміцнення інституціональної спроможності уповноважених органів;

 

створення умов для мобілізації фінансових ресурсів.

 

            Тобто, основним напрямком з охорони земель, підвищення родючості ґрунтів і економії енергоресурсів повинні стати біологічна система землеробства, впровадження нових технологій вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, ґрунтозахисних та енергозберігаючих, проведення робіт із вилучення з інтенсивного обробітку малопродуктивних, ерозійно-небезпечних земель, впровадження ґрунтозахисно-меліоративної та агроландшафтної організації території.

 

            Усвідомлючи, наскільки це складна й відповідальна справа, потрібна мобілізація всіх верств суспільства, всіх ресурсів, залучення до порятунку нашої країни великого бізнесу, молоді. Нам випадає здійснити це відповідальне завдання і стати рятівником України, її теперішнього й майбутнього, рятівником української нації від загрози опустелювання і вимирання, знищення генофонду нашої вічної землі, щоб закласти сьогодні основи того природного середовища, яке відведе від країни кліматичну катастрофу.

 

 

 

Про запровадження

 телефонної «гарячої лінії»

 

 

            З метою інформування громадськості, підвищення правової грамотності населення, зокрема надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей щодо порядку надання земельних ділянок у власність, з інших актуальних  питань у сфері земельних відносин 

Запроваджено у Відділі Держземагентства у Саратському районі Одеської області  телефонну  «гарячу лінію».

Графік

проведення телефонної «гарячої лінії» 

 Відділом Держземагентства у Саратському районі

Одеської області

 

 

№з/п

Посадові особи

День тижня,

 час проведення, телефон«гарячої лінії»

 

1.

Куртова Діна Валеріївна,

 заступник начальника Відділу 

 

 

 

Щопонеділка

з 10.00 до 13.00

тел.  2- 29-55

2.

Ковальчук Володимир Павлович, головний спеціаліст

сектору державного земельного кадастру

 

 

Деякі зміни у порядку реалізації Головним управлінням Держземагентства в Одеській своїх повноважень

 

 

 

Наказом Держземагентства України № 83 від 31.03.2015 «Про деякі питання  реалізації повноважень з питань передачі земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування (на без конкурентних засадах) для всіх потреб» затвердженоПорядок реалізації головними управліннями Держземагентства в областях, місті Києві повноважень з передачі земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування (на без конкурентних засадах) для всіх потреб.

 

Від тепер громадяни, які звертались до Головного управління Держземагентства в Одеській області з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування, мають змогу за власним вибором подавати клопотання безпосередньо через територіальні органи Держземагентства у районах та містах Одеської області.

 

Це дасть можливість громадянам та юридичним особам зберегти дорогоцінний час, скоротити витрати на приїзд до обласного центру та подати своє клопотання до відділу (управління) Держземагентства у районі або місті Одеської області за місцем розташування земельної ділянки.

 

Блок-схема по виконанню Наказу Держземагентства України від 31.03.2015 № 83 "Про деякі питання реалізації повноважень з питань передачі земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування (на безконкурентних засадах) для всіх потреб" щодо отримання дозволів на розробку документацій із землеустрою

 

 

ДО  УВАГИ  ГРОМАДЯН !!!!!

 

 

 

Державне агентство земельних ресурсів України розрахувало величину коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік.

 

Земельне відомство інформує, що станом на 1 січня 2015 нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249. Коефіцієнт розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2014 рік – 124,9% (відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України з врахуванням змін, внесених до пункту 289.2 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ).

 

Держземагентство також повідомляє, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152,2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася).

 

 

 

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГАХ

 

 

Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу прав оренди на 49 років на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Саратського району Одеської області.

 

Торги відбудуться 16 грудня 2014 року за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, 2 поверх, 207 кімната (актова зала). Реєстрація учасників торгів відбуватиметься з 7.00 до 9.40. Початок торгів о 10.00.

 

Для участі у земельних торгах необхідно до 17.00 10 грудня 2014 року включно подати за вищезазначеною адресою заяву про участь у земельних торгах окремо по кожному із бажаних лотів та сплатити відповідні реєстраційні та гарантійні внески.

 

Банківські реквізити виконавця земельних торгів:

 

- для сплати гарантійного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДПРОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26008242032.

 

- для сплати реєстраційного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДПРОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Іллічівськ, МФО 328168, п/р 26007242033.

 

З текстом договору оренди, який укладатиметься за результатами земельних торгів за кожним лотом, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держземагентства України: http://dazru.gov.ua/у розділ: «Земельні торги». На цьому ж сайті у розділі «Публічна кадастрова карта» можна переглянути на карті місце розташування відповідних земельних ділянок.

 

Форму заяви на участь у земельних торгах та інформацію про документи, що треба додавати до неї, можна отримати у Виконавця торгів або за на сайті Головного управління Держземагентства в Одеській області:www.landres.od.ua у розділі «Земельні торги».

 

Більш детальну інформацією про торги можна отримати у:

 

Виконавця торгів: ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за телефоном: (048)765-33-00 (контактна особа - Орлова Катерина Георгіївна);

 

Організатора торгів: Головного управління Держземагентства в Одеській області за телефоном: (048)757-86-50 (контактна особа - Карпусь Анастасія Василівна).

 

Основні характеристики земельних ділянок, розташованих на території Саратського району, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами 16.12.2014:

  

 

 

 

 

 

1.Контактна інформація Головного управління Держземагентства в Одеській області :

 

Назва: Головне управління Держземагентства в Одеській області  

Адреса:65078, м. Одеса, вул. Космонавтів, 32
Тел./факс: (0482)-37-84-53; 33-84-43
Електронна пошта  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
Офіційний веб-сайт  http://www.landres.gov.ua

 

 

ГРАФІК

ОСОБИСТОГО  ПРИЙОМУ  ГРОМАДЯН
керівництвом Головного управління Держземагентства в Одеській області

 

Прізвище, ім`я по батькові

Посада

Дні прийому

№ кабінету

Волкодав 
Андрій Володимирович

Начальник головного управління

Середа

з 10.00-12.00

600

Бердніков 
Євген Сергійович

Заступник начальника головного
управління

П'ятниця

з 10.00-13.00

602

Кузнєцов 
Михайло Семенович

Заступник начальника головного
управління

Понеділок

з 10.00-13.00

610

Тодощак 
Олена Володимирівна

Начальник юридичного управління

Четвер

з 10.00-13.00

807

Молочко
Євген Вікторович

Начальник відділу правового забезпечення юридичного управління

П'ятниця

з 10.00-13.00

807

Пасічніченко
Вікторія Миколаївна

Начальник відділу роботи з судами та правоохоронними органами юридичного управління

Понеділок

з 10.00-13.00

809

Караулов
Віталій Дмитрович

Начальник управління державного земельного кадастру

П’ятниця

з 10.00-13.00

607

Темний
Олександр Іванович

Начальник відділу обліку земель та аналізу земельно-кадастрової інформації Управління державного земельного кадастру

Середа

з 10.00-13.00

607

Савченко 
Марина Юріївна

Начальник управління державної землевпорядної експертизи

Вівторок, четвер

з 10.00-13.00

501

Гутовський 
Валерій Миколайович

Начальник відділу державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи

П’ятниця

з 10.00-13.00

502

Ігнатенко 
Надія Сергіївна

Начальник відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності управління державної землевпорядної експертизи

Середа

з 10.00-13.00

502

Яковлєв
Ігор Вікторович

Начальник управління землеустрою та охорони земель

Середа

з 10.00-13.00

604

Лойко 
Оксана Ярославівна

Начальник відділу ринку та оцінки земель

Вівторок

з 10.00-13.00

609

Суравікіна 
Ганна Миколаївна

Начальник відділу бухгалтерського обліку, фінансів  та звітності

Четвер

з 10.00-13.00

611

Козлова 
Інна Олександрівна

Начальник відділу кадрової політики

Кожен день

з 10.00-13.00

608

Шевченко 
Олександр Миколайович

Начальник відділу документального, господарського та організаційного забезпечення

Кожен день

з 10.00-13.00

613

Процик
Дмитро Васильович

Завідувач сектором запобігання та протидії корупції

Понеділок

з 10.00-13.00

 

505

 

 

2.Контактна інформація Відділу Держземагентства у Саратському районі Одеської області :

 

Назва:  Відділ Держземагентства у Саратському районі Одеської області  

Адреса:68200, Одеська область, смт. Сарата, вул. Леніна,84, каб.48

Тел./факс: (048) 2-26-82

Електронна пошта :This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

ГРАФІК

ОСОБИСТОГО  ПРИЙОМУ  ГРОМАДЯН
керівництвом Відділу Держземагентства у Саратському районі Одеській області

 

Прізвище, ім`я по батькові

Посада

Дні прийому

№ кабінету

 

КУМАНОВ

Петро Михайлович

Начальник відділу

Понеділок

з 08.30-13.00

 

48

КУРТОВА

 Діна Валеріївна

Заступник начальника відділу

Четвер

з 08.30-13.00

48

 

 

3.Фахівці Держземагентства в Одеській області  затвердили перелік земельних ділянок право оренди яких може бути реалізоване на земельних торгах

 

Землевпорядники Одещини затвердили перелік з 141 земельної ділянки загальною площею 6530,5 га, право оренди на які може бути реалізоване на земельних торгах відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо розширення повноважень місцевих рад, забезпечення прозорості земельних відносин в Україні та можливості продажу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурентних засадах.

Результати відкритих публічних земельних аукціонів та інформація про наявність земельних ділянок будуть оприлюднюватись на офіційному сайті Держземагентства України - http://land.gov.ua/

 

4.Визначенні земельні масиви в Одеській області які можуть бути передані учасників АТО

 

Визначені земельні ділянки державної та комунальної власності, які можуть бути передані військовослужбовцям, що беруть участь або брали участь у виконанні завдань щодо здійснення антитерористичних операцій у східних та південно-східних областях України, і які раніше не скористалися своїм правом на безоплатне одержання у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, в межах норм, визначених законодавством, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

Головне управління Держземагентства в Одеській області та його територіальні органи, за дорученням голови Держземагентства України Сергія Рудика, підготували інформацію про наявність земельних ділянок на території кожного району Одеської області для вищевказаних цілей.

Також Головою Держземагентства України 23.06.2014 року затверджений План-графік дій Держземагентства України та головних управлінь Держземагентства в областях щодо реалізації громадянами України – військовослужбовцями, учасниками АТО їх конституційних прав на безплатне отримання земельних ділянок.

У разі, якщо військовослужбовець-учасник АТО обрав земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, то йому потрібно звернутись до Головного управління Держземагентства в Одеській області. Якщо ж земельна ділянка знаходитьсяв межах населеного пункту, необхідно звертатись до органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки.

На офіційному сайті Головного управління Держземагентства в Одеській області (http://www.landres.od.ua/) у розділі «Актуальна тема» можливо, не тільки дізнатись всю необхідну інформацію про порядок отримання земельних ділянок, але і подивитись графічне зображення земельних масивів у необхідному районі Одеської області.

Також з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 у Головному управлінні працює телефон «Гарячої лінії» (048) 757-86-50, зателефонувавши на який можна дізнатись усі необхідні подробиці.

 

5.Позицію місцевих рад під час розгляду питань розпорядження землями сільськогосподарського призначення буде враховано (перші кроки децентралізації)

 

З 15 жовтня 2014 року територіальні органи Держземагентства України в областях, зокрема і Головне управління Держземагентства в Одеській області під час розгляду клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності надсилають запити відповідним органам місцевого самоврядування (сільським, селищним, міським радам) за місцем розташування земельної ділянки про висловлення позиції щодо можливості надання вищевказаного дозволу. Відповідне рішення «про обов’язкове направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності» було прийнято на черговому засіданні колегії Держземагентства України на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра  Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана.

Запровадження вищевказаного механізму дозволить розширити повноваження органів місцевого самоврядування, налагодити взаємодію між Головним управлінням Держземагентства в Одеській області та органами місцевого самоврядування, підвищити роль органів місцевого самоврядування в управлінні землями державної власності, розташованими за межами населених пунктів, а також забезпечить запровадження дієвого механізму громадського та самоврядного контролю за діяльністю органів виконавчої влади.

Земельні питання

Про необхідність реєстрації земельної ділянки,

право на яку посвідчено документами старого зразка

 

До 1 січня 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку, а право користування – державним актом на право постійного користування землею. При цьому в державних актах старого зразка кадастровий номер земельної ділянки не зазначався. Проте такі державні акти і сьогодні визнаються державою, а тому здійснювати їх обмін не потрібно.

Так, пунктом 10 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» (далі-Закон) визначено, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом є дійсними.

Разом з цим, необхідно зазначити, що сьогодні укладання будь-яких угод про перехід права власності із земельними ділянками не може відбуватися без наявності кадастрового номера (ст. 132 Земельного кодексу України). До того ж для набуття права власності на нерухоме майно (будинок, гараж чи іншу споруду) також необхідно мати кадастровий номер на земельну ділянку, на якій розташовані ці об'єкти нерухомості (частина 6 статті 120 Земельного кодексу України). Кадастрові номери необхідні при оформленні переходу прав від одного власника до іншого.

Крім того, на сьогодні активно проходять процеси наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. Дуже часто трапляються випадки, коли на Публічній кадастровій карті відсутні відомості про земельні ділянки, і громадяни сприймають таку інформацію, що земельні ділянки вільні та перебувають у запасі.

Отже, уніфікована система кадастрових номерів гарантує захист права особи на землю.

Що таке кадастровий номер? Це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. Він присвоюється кожній земельній ділянці, розташованій на території України, для її ідентифікації.

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, право власності (користування) на яку виникло до 2004 року?

Відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр», у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Для виготовлення вказаної технічної документації та внесення відомостей про ділянки до автоматизованої системи державного земельного кадастру необхідно виконати низку процедур, зокрема: перевірку та обробку інформації на магнітному носії (обмінного файлу), внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру та внесення записів до Поземельної книги.

Розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до статей 26, 27, 55 Закону України «Про землеустрій» на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником такої документації із землеустрою.

           Технічна документація із землеустрою розробляється землевпорядними організаціями, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного управління (http://odeska.land.gov.ua) розділ «Напрями діяльності», підрозділ «Експертиза».

Таким чином, з метою належного захисту прав на землю власникам (користувачам) земельних ділянок слід звернутись до землевпорядної організації та замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).


Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах 

 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

 

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України  (в редакції Закону України від 07.12.2017 № 2245 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативно грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

 

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь,  земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.

 

Коефіцієнт індексації нормативно грошової оцінки земель застосовується  кумулятивно залежно від дати проведення нормативно грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативно грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік –  1,0, 2011 рік 1,0, 2012 – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь)  та 1,2  для сільськогосподарських угідь ( рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення  – 1,06.

 

Нормативно грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

 

 
Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує взяти участь у земельних торгах у формі аукціону 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу права оренди на 7 років на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Саратського району Одеської області.

Торги відбудуться  22 травня 2017 року за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, 2 поверх, 207 кімната (актова зала). Реєстрація учасників торгів відбуватиметься з 7.00 до 09.40. Початок торгів о 10.00.

Для участі у земельних торгах необхідно до 17.00 16 травня 2017 року включно подати за вищезазначеною адресою заяву про участь у земельних торгах та сплатити реєстраційний та гарантійний внески.

Банківські реквізити виконавця земельних торгів:

- для сплати гарантійного внеску: отримувач – Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Чорноморськ,               МФО 328168, п/р 26008242032.

- для сплати реєстраційного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Чорноморськ,                    МФО 328168, п/р 26007242033.

З текстом договору оренди, який укладатиметься за результатами земельних торгів за кожним лотом, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України:  http://land.gov.ua/ у розділі «Земельні торги». На цьому ж сайті у розділі «Публічна кадастрова карта» можна переглянути на карті місце розташування відповідних земельних ділянок.

Форму заяви на участь у земельних торгах та інформацію про документи, що треба додавати до неї, можна отримати у Виконавця торгів або на сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області: http://odeska.land.gov.ua/   у розділі «Земельні торги».

Більш детальну інформацію про торги можна отримати у виконавця торгів: ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за телефоном: (048)765-33-00 (контактна особа – Орлова Катерина Георгіївна).

 

Основні характеристики земельних ділянок, розташованих на території  Саратського району, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами 22.05.2017 р.

 

 

УВАГА!!!ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ!!!!!!!!!!До уваги сертифікованим інженерам-землевпорядникам.

 

Наказом Мінагрополітики від 02.12.2016 № 509  затверджено новий Порядок використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою,  інформуємо, що вимогами зазначеного Порядку передбачено, що роботи із землеустрою виконуються в системі координат УСК-2000 або місцевими системами координат, однозначно зв’язаних із системою координат УСК-2000.

 

 

Запрошуємо  громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах

 

 

Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» запрошує громадян, фермерів та сільськогосподарські підприємства взяти участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу права оренди на 7 років на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Саратського району Одеської області.

Торги відбудуться  04 листопада 2016 року за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, 2 поверх, 207 кімната (актова зала). Реєстрація учасників торгів відбуватиметься з 7.00 до 09.40. Початок торгів о 10.00.

Для участі у земельних торгах необхідно до 17.00 31 жовтня 2016 року включно подати за вищезазначеною адресою заяву про участь у земельних торгах та сплатити реєстраційний та гарантійний внески.

Банківські реквізити виконавця земельних торгів:

- для сплати гарантійного внеску: отримувач – Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Чорноморськ, МФО 328168, п/р 26008242032.

- для сплати реєстраційного внеску: отримувач - Державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Код (ЄДРПОУ) 00702995, в банку ПАТ «МАРФІН БАНК» м. Чорноморськ, МФО 328168, п/р 26007242033.

З текстом договору оренди, який укладатиметься за результатами земельних торгів за кожним лотом, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України:  http://land.gov.ua/ у розділі «Земельні торги». На цьому ж сайті у розділі «Публічна кадастрова карта» можна переглянути на карті місце розташування відповідних земельних ділянок.

Форму заяви на участь у земельних торгах та інформацію про документи, що треба додавати до неї, можна отримати у Виконавця торгів або на сайті Головного управління Держгеокадастру в Одеській області: http://odeska.land.gov.ua/   у розділі «Земельні торги».

Більш детальну інформацію про торги можна отримати у виконавця торгів: ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за телефоном: (048)765-84-15  (контактна особа – Петрушка Василь Михайлович).

 

Основні характеристики земельних ділянок, розташованих на території  Саратського району, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами 04.11.2016 р.

 

 6 copy_copy

Увага з 01 жовтня вступає вдію ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту
із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів
 землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами
 Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час
погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки

 

УВАГА ТОРГИ !!!

 

DGK-16 -Банер copy_copyDGK 14-банер

DGK 13_банер

DGK 11- банер

DGK 10 -банер

 

DGK 9- банер

 

DGK 8_банер

банер 7

DGK-5- банер

 

DGK 4- банер

 

DGK 3-банер

 dgk-2-банер

 

dgk-1

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє:

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цінза 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів  та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований  відповідно до пункту 289.2 статті Податскового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коіфіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152,2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433.Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України ( в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909-VIII « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за  2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної  грошової оцінки сільськогосподарських угідь ( ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь ( ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

 

УВАГА!

 ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗМІНИЛО АДРЕСУ

 

 

Оголошення

 

На офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.


 

Контактна інформація

Відділ Держгеокадастру у Саратському районі Одеської області
вул. Леніна, буд. 84, каб. 48
смт. Сарата
Саратський район
Одеська область
68200
Телефони: (04848) 2-26-82, 2-29-55
Електронна пошта:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">sarata.od@land..gov.ua

Офіційний веб-сайт: sarata.landres.gov.ua
Доїхати з
 м. Одеса: можна будь-яким транспортом, який відходіть з центрального автовокзалу в Арцизькому, Ренійському, Кілійському, Ізмаїльському, Тарутинському напрямку


Графік

прийому громадян керівництвом Відділу Держгеокадастру у Саратському районі Одеської області

НАЧАЛЬНИК

І, ІІІ тижні, вівторок, четвер - з 9:00 до 13:00

ІІ, ІV тижні, понеділок, середа - з 14:00 до 17:00


ЗАСТУПНИК

 І, ІІІ тижні, понеділок, середа - з14:00 до 17:00

 ІІ, ІV тижні, вівторок, четвер - з 9:00 до 13:00 

 
ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ - ЮРИСКОНСУЛЬТ

 І, ІІІ тижні, п’ятниця – з 09:00 до 13:00;

 ІІ, ІV тижні, п’ятниця – з 14:00 до 17:00.

 
Вихідні дні: субота та неділя. 

Контактна інформація Головного  управління Держгеокадастру в Одеській області


Архів 2015 рік 


 

Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28