Петропавлівська сільська рада

Петропавлівський сільський голова – Чернова Оксана Миколаївна

Службова адреса: с.Петропавлівка Саратського району Одеської області вул. Гагаріна,1

робочий телефон : 40-1-25

Секретар сільської ради - Унтілова Яна Борисівна

Службова адреса: с. Петропавлівка Саратського району Одеської області вул. Гагаріна,1

робочий телефон : 40-1-21

Петропавлівська сільська рада розташована у північно – західній частині Саратського району Одеської області.Зовнішні кордони Петропавлівської сільської ради суміжні: на півночі - з Міняйлівською, на заході - з Старосільською, на сході – з Фараонівською сільськими радами Саратського району та Республікою Молдова, на півдні – з Тарутинським районом Одеської області.

4. Відстань до районного центру 45 км.

5. Відстань до обласного центру - 189 км.

6. Територія:         Площа території сільської ради складає 5428 га, з них 4976 га - сільськогосподарські угіддя, 335 га - землі населеного пункту.

7. Кількість населених пунктів - 1

8. Кількість населення станом на 01.01.2013р. - 1225 осіб

Село Петропавлівка засновано у 1822 році переселенцями з Полтавської та Херсонської губерній. Село було названо Петропавлівкою в честь святих апостолів Петра та Павла при закладі храму в 1852 році. На той час в селі   проживали 336 мешканців російської національності.

Начало історії бере свій початок з кінця ХІХ століття. На той час в селі була відкрита церковно - приходська школа. Навчальні заняття проводив священик. Однак більшість мешканців лишались неосвіченими через важке соціальне становище.

Як і вся Бессарабія, у 1918 році село було окуповано боярською Румунією. Настали тяжкі часи для селян, так у грудні 1918 року румунські солдати пограбували село, забравши 40 возів хліба, не залишивши навіть зерна на насіння.

У 1925 році в селі відбулися хвилювання, викликані великими штрафами за відмову мешканців посилати своїх дітей до школи з румунською мовою навчання. В селі був встановлений жорстокий окупаційний режим - забороняли розмовляти на рідній мові, в початковій школі навчання велося тільки румунською.

До 1940 року в селі було 55   сімей, які голодували.

Після звільнення Бессарабії від румунських і німецьких окупантів у червні 1940 року радянська влада провела соціалістичні реформи, однією з яких було введення 7- річної освіти у школі.

Під час Великої Вітчизняної війни 412 мешканців села брали участь у боях, 186 з них за мужність і хоробрість нагороджені орденами та медалями Союзу РСР, 172 чоловіка загинули в боротьбі з фашистськими загарбниками.

В селі Петропавлівка встановлені пам’ятники В.І. Леніну і воїнам-односельцям, які загинули у боях в роки Великої Вітчизняної війни.

У 1946 році була здійснена колективізація. Сільська рада була утворена у 1946 році.

У кінці 1947 року був організований перший колгосп «30-летие Октября», до якого вступили тільки бідняки. До осені 1948 року селяни організували ще два господарства - колгоспи ім. Кагановича та ім. Куйбишева.

У 1956 році три колгоспи об’єдналися в одне господарство - колгосп ім. Леніна.

У 1950 році в селі вже діяла восьмирічна школа, до 1953 року була ліквідована неписемність. Зріс загальний рівень культури населення. В селі працював клуб, бібліотека.

У 1971 році (відповідно до Указу Верховної ради УРСР від 18 січня 1971 року) село було передано з Тарутинського до Саратського району. В цей же час був утворений колгосп ім. Ворошилова.

10.Сучасність села Петропавлівка

На території сучасного села працюють 2 сільськогосподарських підприємства - сільськогосподарський виробничий кооператив «Петропавлівський» та товариство з обмеженою відповідальністю «Агросвіт ТД», а також підприємець Дорофєєв І.З. орендує у селян земельні паї на площі 559,23 га. СВК «Петропавлівський» обробляє 1428 га земель, ТОВ «Агросвіт ТД» - 708 га. Вирощуванням сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах на своїх земельних паях, загальною площею 375,26 га, займаються 60 вихідців.

Сільськогосподарський кооператив спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, рентабельність підприємства – 1,56 %. За підсумками 2009 року тваринництво – збиткове. Кооператив забезпечує робочими місцями 105 селян.

У 2009 році після багатьох років будівництва була відкрита нова двоповерхова загальноосвітня школа І-Ш ступенів на 192 учня, в якій працюють 17 вчителів. До 2009 року школа була І-ІІ ступенів.

В селі працюють - комунальний заклад «Петропавлівський навчальний дошкільний заклад ясла-садок» на 37 місць; сільська лікарська амбулаторія, яка обслуговує населення села Петропавлівка та найближчих сіл – Міняйлівки, Старосілля та Фуратівки; сільський клуб на 150 місць, сільський стадіон, сільська бібліотека, відділення поштового зв’язку, аптека, 6 крамниць з продажу різних видів товарів (з них один належить до системи споживчої кооперації), 1 кафе - бар.      При сільському клубі працює ансамбль баяністів «Коробейники».

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2019 рік

<< < Жовтень 2019 > >>