Виїзна нарада, щодо обговорення впливу посухи на сільськогосподарську галузь Одеської області

За ініціативи голови Одеської обласної ради Паращенко С.В., 28 квітня 2020 року в с. Орлівка Ренійського району, відбулась виїзна нарада щодо обговорення впливу на сільськогосподарську галузь Одеської області несприятливих погодних умов, спричинених посухою, на якій були присутні голова районної ради Переправка Ю.П. та заступник голови районної ради Небога О.І.

У нараді, також прийняли участь: народні депутати України – Кісе А.І. та Скорик М.Л., заступники голови обласної ради – Шкарівський В.М. та Дімчогло Ю.Д., перший заступник голови обласної державної адміністрації – Овечкін В.І., начальник управління аграрної політики обласної державної адміністрації - Петрів І.М., голови районних рад та районних державних адміністрацій Одеської області, представники сільгоспвиробників області.

Розпочав нараду голова Одеської обласної ради Паращенко С.В., який надав слово депутату обласної ради, голові постійної комісії з питань агропромислового комплексу та голові СВК «Дружба» Саратського району Чиклікчи Г.Г., який звернув увагу присутніх на той факт, що за 35 років, які він очолює господарство, вперше, два роки поспіль, склалися такі погодні умови, які призвели до посухи та втрати врожаю, що поставило аграріїв перед великими труднощами. Георгій Гаврилович запропонував всім присутнім ряд заходів, які б допомогли вирішити ситуацію, що склалась в агропромисловому секторі, а саме:

- часткової або повної компенсації витрат на виробництво по загиблим посівам врожаю 2019-2020 років або встановлення фіксованої суми фінансової допомоги на 1 га загиблих посівів;

- звільнення від коригування податкового кредиту з ПДВ на матеріальні витрати під врожай загиблих посівів, врожаю 2019-2020 років;

- часткова компенсація витрат на придбання насіннєвого матеріалу для посівної компанії 2020-2021 років;

- звільнення від нарахування та сплати єдиного податку 4-ої групи з сільськогосподарських товаровиробників;

- зменшення розміру орендної плати із розрахунку 3 відсотки від нормативно-грошової оцінки та інше.

Депутат Одеської обласної ради Сулаков О.С., наголосив про необхідність відновлення та функціонування зрошувальних систем на території Півдня Одеської області.

Голова Саратської районної ради Переправка Ю.П. зазначив, що Саратський район є сільськогосподарським, тому 40 відсотків доходної частини бюджету складають надходження від аграрного сектору економіки.

На даний момент, через посуху та неврожай, сільськогосподарські підприємства не в змозі сплатити орендну плату за використання земельних паїв населення на рівні минулих років. Також, посуха стала наслідком значного зменшенням обсягів та об’ємів сільськогосподарських робіт. Тому, очікується недовиконання доходної частини районного бюджету у сумі 25-45 мільйонів гривень.

Перераховані вище умови, несуть загрозу можливості фінансування захищених бюджетних статей, наслідком чого є невиплата працівникам комунальних підприємств району заробітної плати. Затримка виплати податкових платежів сільгоспвиробниками, впливає на недофінансуванням заходів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення. Ці обставини сприятимуть виникненню та зростанню соціальної напруги та невдоволення серед населення.

Наприкінці наради, голова Одеської обласної ради Паращенко С.В., зачитав всім присутнім на заході звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалась на півдні Одеської області в наслідок посухи та неврожаю.

95365428 645998785948801_2113215529874358272_n

Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28