Сьогодні, 20 вересня під голуванням заступника голови районної ради О.І. Небоги відбувся День місцевого самоврядування

Сьогодні, 20 вересня під голуванням заступника голови районної ради О.І. Небоги відбувся День місцевого самоврядування у якому прийняли участь  в.о. голови райдержадміністрації Ю.П. Переправка, керуючий справами районної ради М.І. Тодоров, керівник апарату райдержадміністрації Л.В. Кімліченко, державний нотаріус Д.Ю.Колесник, голова постійної комісії районної ради з депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та захисту прав людини Сухарський А. Б., директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Проданова Н.І., військовий комісар Саратського районного військового комісаріату Скрипник І.О. , т. в.о. головного лікаря Комунального закладу «Саратський районний Центр ПМСД» Гайдук В. М., начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Гайдук Н.О., начальник відділу дошкільної загальної середньої та позашкільної освіти управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ходос В.В.,директор КЗ «Саратська районна бібліотека» Тимошенко І.Д,  сільські голови.
На нараді були розглянуті наступні питання :
 
1. Про оформлення спадкових справ уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування.
2.Про інформацію щодо навчання у Школі «Стимулювання процесів децентралізації» в Одеській області.
3. Про проведення чергового призову до Збройних сил України громадян Саратського району на строкову військову службу восени 2017 року.
4. Інформація щодо виконання вимог листа КУ Одеський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики».
Державний нотаріус Д.Ю.Колісник нагадав присутнім, що з 1 січня 2016 року люди отримали можливість оформляти спадок після смерті рідних не лише в місті обласного значення чи райцентрі, а й за місцем проживання померлого на момент його смерті в селі, де немає нотаріуса. Адже набув чинності Закон №1709-VII від 20.10.2014 року, яким внесено зміни та доповнення до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат». Ці зміни покликані дати можливість мешканцям сільської місцевості не їздити оформляти спадщину в райцентр, а проводити відповідну процедуру, наприклад, у сільраді. Проте, на практиці, хоч вказані положення і вступили в дію, але на практиці вони повноцінно не працюють. Враховуючи це, голови місцевих громад мають думати над тим, як вони забезпечать можливість для мешканців отримувати послуги з оформлення спадщини на місці без поїздок до селища. Зокрема, їм потрібно знати, хто це робитиме (така особа повинна мати вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше 3-х років для подальшого стажування у державній або нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса) на чому (матеріально-технічне забезпечення) і як відбуватиметься доступ до електронних баз (необхідність підключення швидкісного інтернету).
Про навчання у Школі «Стимулювання процесів децентралізації» в Одеській області яке проходило 11-15 вересня у місті Одеса проінформували учасники заходу  - Сухарський Анатолій Броніславович – голова постійної комісії районної ради з депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та захисту прав людини;
Попов Михайло Михайлович – голова Кулевчанської сільської ради Одеської області; Проданова Наталя Іванівна  - директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Саратської районної ради Одеської області.
Дане навчання організувала громадська організація «Інститут громадянського суспільства» у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». Під час навчання учасники пройшли  інтенсивний теоретичний і практичний курс з таких питань:
1.Підвищення інституційної спроможності ОМС.
2. Стратегічне і просторове планування.
3. Місцеві бюджети та управління фінансами на місцевому рівні.
4. Місцевий економічний і культурний розвиток.
5. Вплив реформи місцевого самоврядування на освіту, охорону здоров’я та навколишнє середовище.
6. Локальна ідентичність (використання етнічної приналежності як перевагу).
За результатами навчання у Школі було проведено тестування учасників, з числа яких 15 учасників було відібрано для здійснення ознайомчої поїздки до Хмельницької області, яка пройде у період з 25 по 28 вересня 2017 року.  Наш представник – у цьому заході буде Проданова Наталя Іванівна  - директор Кулевчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Як зазначили доповідачі процес об’єднання неминучий і повинна пробуджуватись свідомість громадськості і відповідальність сільських голів. Повинен бути публічний діалог з громадою, бажання людей і домовленість.
Чимало сільських голів висловлювались щодо побоювання людей, говорили про ризики, можливості та виклики.
Про проведення чергового призову до Збройних сил України громадян Саратського району на строкову військову службу восени 2017 року доповів військовий комісар Саратського районного військового комісаріату Скрипник І.О. Так, призову на строкову військову службу підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповниться 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Щодо останніх у медичній реформі проінформував т.в.о. головного лікаря Комунального закладу «Саратський районний Центр ПМСД» Гайдук В. М. Так, планується з нового року введення в дію районного медичного реєстру, який дасть змогу з початком дії нових умов надання медичної допомоги населенню складати договори на медичне обслуговування між пацієнтами та закладами охорони здоров’я, відповідно до реформ у медичній галузі.  
20мм1
20мм2
20мм3
20мм4
20мм5
20мм6
20мм7
20мм8
20мм9 copy

Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28