В Саратському районі зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней (АЧС)

4чума

В Саратському районі зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней (АЧС). Цього разу вірус виявлено на території ППСП «Успіх» (Саратська селищна рада).
11 вересня 2017 року в.о. голови райдержадміністрації Переправка Ю.П. провів позачергові засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Саратській районній державній адміністрації та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто питання щодо виявлення АЧС на території ППСП «Успіх». 
Як повідомила в.о. и начальника управління Держпродспоживслужби в Саратському районі Швець А.І. падіж свиней на свинофермі (у кількості 5 голів та 2 голів було дорізано) почався 8вересня 2017 року. Наступного для встановлення причин захворювання та загибелі свиней на свинофермі ППСП «Успіх» було проведено відбір патологічного матеріалу від 4-х свиноматок та 2-х голів відгодівлі, який був направлений до Випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи м.Київ.
Після проведення патоморфологічного розтину та відбору біоматеріалу трупи тварин спалено. Відповідно до звіту випробувального центру про результатами дослідження патологічного матеріалу № 007307 п.м./17 від 10 вересня 2017 року, № 007308п.м./17 від 10 вересня 2017 року в патологічному матеріалі було виявлено ДНК вірусу АЧС.
На свинофермі ПП СП «Успіх» нараховується понад 2400 голів свиней, поголів’я утримується у 4х приміщеннях, територія свиноферми огороджена. 
За результатами засідань комісій, було затверджено план заходів щодо недопущення поширення та ліквідації АЧС районі та визначено межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду.
Зокрема, районна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила:
- оголосити на свинофермі ПП СП «Успіх» вул.Чкалова, 62, смт. Сарата, Саратського району Одеської області спалахом АЧС (епізоотичним вогнищем) та встановити карантин;
- визначити межі смт. Сарата, Зоря, СВК «Дружба» в його адміністративно –територіальних межах зоною захисту (неблагополучним пунктом); 
- визначити зоною спостереження (нагляду) територію населених пунктів с.Михайлівка, с.Плахтіївка, в їх адміністративно – територіальних межах;
- встановити один поліцейсько-карантинних пост на автошляху, який веде з свинофермі ПП СП «Успіх»;
- заборонити торгівлю живими свинями та продукцією від них на місцевих ринках, які ввійшли до зон захисту та нагляду, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявністю супровідних ветеринарних документів;
- до стабілізації епізоотичної ситуації заборонити проведення подвірного забою тварин в населених пунктах зони нагляду;
- створити для умертвіння свиней групи, до складу яких включити представників господарства та органів, визначених ДНПК;
- карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Саратській РДА не раніше ніж через 40 днів після виконання Плану заходів щодо недопущення поширення АЧС та з метою ліквідації хвороби в Саратському районі.

Поділитись

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Онлайн трансляціяКалендар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28